15 Temmuz Gazisi İsa Pirihan o gece yaşadıklarını anlattı! 15 Temmuz Gazisi İsa Pirihan o gece yaşadıklarını anlattı!

Bakanlık Harekete Geçti Yangınından Etkilenen Vatandaşlara Psikososyal Destek Verilecek  (3)

Diyarbakır'ın Çınar ilçesi ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasında çıkan anız yangını, bölgedeki vatandaşları derinden etkiledi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yangının ardından hızla harekete geçerek, etkilenen vatandaşlara destek sağlamak amacıyla psikososyal destek ekiplerini bölgeye sevk etti. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş’ın talimatıyla olay yerine gönderilen uzman ekipler, vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması için yoğun bir şekilde çalışmalara başladı. 

Bakanlık Harekete Geçti Yangınından Etkilenen Vatandaşlara Psikososyal Destek Verilecek  (2)

Bakanlığa bağlı psikososyal destek ekipleri, yangın felaketinin hemen ardından bölgeye intikal etti. Ekipler, yangından etkilenen vatandaşlarla birebir görüşmeler gerçekleştirerek, onların yaşadıkları travmayı atlatmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Yangın felaketi sırasında hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına ve yaralananlara özel bir önem verilerek, duygusal destek sağlanıyor. Uzmanlar, ailelerin ve bireylerin yaşadığı şok ve stresle başa çıkmalarına yardımcı olmak için çeşitli terapi ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. 

Bakanlık Harekete Geçti Yangınından Etkilenen Vatandaşlara Psikososyal Destek Verilecek  (1)

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yangın felaketi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Diyarbakır ve Mardin arasında meydana gelen yangın sonrası Bakanlık olarak PSD ekiplerimizi ivedilikle görevlendirdik. Yangından etkilenen vatandaşlarımız ile yakınlarına yönelik psikososyal destek çalışmalarımız devam etmektedir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun” ifadelerine yer verdi. 

Kaynak: HABER MERKEZİ