Ankara'nın Elmadağ ilçesinde cadde üzerinde yürürken rahatsızlanarak yere düşen ve başı kanayan bir kadına, o esnada yoldan geçen hemşire Emel Yıldırım ilk müdahaleyi yaptı.

Elmadağ’da yolda yürüyen kadın, aniden rahatsızlanarak dengesini kaybetti ve yere düştü. Bu esnada başı kanamaya başlayan kadın, çevredeki vatandaşların dikkatini çekti. O sırada yoldan geçen hemşire Emel Yıldırım, durumu fark ederek hemen olay yerine koştu ve kadına ilk müdahaleyi yaptı. Hemşire Yıldırım, müdahale sırasında çevredeki vatandaşları da uyararak hastaya yanlış bir müdahalede bulunulmasının önüne geçti. Olay yerinde profesyonel bir müdahale gerçekleştiren Yıldırım, ambulans gelene kadar hastanın başından ayrılmadı.

VATANDAŞLARDAN TAKDİR TOPLADI

Türkiye'nin en güzel kedisi seçildi: Görenler güzelliğine inanamadı Türkiye'nin en güzel kedisi seçildi: Görenler güzelliğine inanamadı

Emel Yıldırım’ın bu duyarlı ve hızlı müdahalesi, çevredeki vatandaşlar tarafından büyük takdir topladı. Rahatsızlanan kadın, kısa süre içinde olay yerine gelen ambulansla Elmadağ Devlet Hastanesi'ne nakledildi ve tedavi altına alındı.

Kaynak: İHA