Çanakkale Boğazı'nda meydana gelen bir tankerin makine arızası nedeniyle gemi trafiği tek yönlü olarak askıya alındı. Malta'dan Kocaeli'ne seyir halinde olan ve 247 metre uzunluğundaki 'Paros' isimli dolu akaryakıt tankeri, Lapseki önlerinde makine arızası yaşadı. Durumu hemen Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü'ne bildiren gemi kaptanı, bölgeye Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı 'Kurtarma-4' ve 'Kurtarma-16' römorkörlerinin sevk edilmesini sağladı.

GEMİ TRAFİĞİ YENİDEN AÇILDI 

Diğer gemiler de arızayı öğrenerek gerekli önlemleri aldı ve boğaz trafiği kuzey-güney yönlü tek yönlü olarak geçici süreyle askıya alındı.

Ankara’da kuru temizleme mobbingi! Ucuza çalışan kuru temizlemeciye şikayet Ankara’da kuru temizleme mobbingi! Ucuza çalışan kuru temizlemeciye şikayet

Kıyı Emniyeti ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda tankerden kaynaklanan arıza giderildi ve yetkililer tarafından yapılan açıklamada, Çanakkale Boğazı'nda gemi trafiğinin çift yönlü olarak normale döndüğü duyuruldu.

Bu gelişmeyle birlikte, gemi trafiği tekrar normal seyrine döndü ve seyir halindeki gemilerin seyirlerine devam etmesine izin verildi.

Kaynak: HABERLER.COM