Ankara’da canlı yayın sırasında kendini vuran adam son yolculuğuna uğurlandı Ankara’da canlı yayın sırasında kendini vuran adam son yolculuğuna uğurlandı

Ülke genelinde çıkan yangınlar, ekiplerin yoğun müdahalesiyle kontrol altına alınarak söndürüldü. İzmir'in Selçuk, Menderes ve Çeşme ilçelerindeki yangınlarla mücadele ise gece boyunca aralıksız devam etti. Bakan Yumaklı, yangınların kontrol altına alındığını belirterek, Menderes ilçesindeki yangının bir hobi bahçesinden başladığını, Çeşme'deki yangının ise atılan bir sigara izmaritinden kaynaklandığını açıkladı.

Bakan Yumaklı, Çıkan Orman Yangınlarına Ilişkin Açıklamalarda Bulundu 2

Yangınlarla ilgili gözaltına alınan kişiler olduğunu da dile getiren Bakan Yumaklı, yangınların çıkış nedenlerinin araştırıldığını ve sorumluların adalet önüne çıkarılacağını söyledi.

Yangın söndürme çalışmalarının ardından bölgedeki soğutma ve iyileştirme çalışmalarının da titizlikle sürdürüldüğünü belirten Bakan Yumaklı, vatandaşlardan yangın tehlikesine karşı dikkatli olmalarını ve doğa ile uyumlu bir şekilde hareket etmelerini istedi.

Kaynak: İHA