Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da bakanlık görevinden istifa etti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'de, sağlık sorunları gerekçesiyle bakanlık görevinden istifa etmişti. Dün akşam, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı  olarak Mehmet Özhaseki'nin yerine, 2024 Yerel Seçimlerinde AK Parti'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak aday gösterilen Murat Kurum atandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yerine ise, yaklaşık 8 yıldır İstanbul İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu atandı. Atama kararları resmi gazetede yayımlandı. 

Japonya'da Şiddetli Deprem (5,8) Japonya'da Şiddetli Deprem (5,8)

BAKAN YERLİKAYA'DAN PAYLAŞIM

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya resmi gazete yayınlanan yeni atama kararına ilişkin bir paylaşım yaptı. Bakan Yerlikaya, göreve yeni gelen bakanları tebrik etti. Ayrıca, eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'ye ve Sağlık Bakanı  Fahrettin Koca’ya hizmetlerinden ötürü teşekkür etti. Bakan Yerlikaya, konuya ilişkin yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

" Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak atanan Sayın Murat Kurum’u ve Sağlık Bakanı olarak atanan Prof. Dr. Sayın Kemal Memişoğlu’nu tebrik ediyor yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Kabinede birlikte görev yaptığım Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyorum."

Bakan Yerlikaya'dan, Atamaları Yapılan Yeni Bakanlara Mesaj (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ