Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerin yaz dönemi mesleki çalışma programlarının bugün itibarıyla başlayacağını duyurarak, öğretmenlere başarılar diledi. 

YENİMEK yaz kursları eğitime start verdi! Yaz kurslarında yok yok YENİMEK yaz kursları eğitime start verdi! Yaz kurslarında yok yok

Bakan Tekin Duyurdu Öğretmenler Yeni Müfredatı Tanıyacak!  (3)

Bakan Yusuf Tekin, sosyal medya hesabın X’den yaptığı açıklamada, mesleki çalışmaların detaylarına değinerek, öğretmenlere seminer çalışmalarında kolaylıklar diledi. Tekin, şu ifadeleri kullandı: 

“Değerli meslektaşlarım, geçtiğimiz eğitim öğretim yılını değerlendirme ve yeni eğitim öğretim yılına hazırlık aşaması olan mesleki çalışmalarımıza bugün başlıyoruz. Tüm öğretmen arkadaşlarımıza seminer çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Bakanlık olarak bu seminer döneminde yeni müfredatı tanıtmak ve yeni eğitim yaklaşımımız hakkında meslektaşlarımızı bilgilendirmek ana hedeflerimiz arasındadır.” 

Bakan Tekin, öğretmenlerin yeni öğretim programlarının felsefi altyapısına hakim olmasının önemine de dikkat çekerek şu açıklamalarda bulundu: 

“Ayrıca öğretmenlerimizin yeni öğretim programlarının felsefi altyapısına hakim olması maarif anlayışımız için çok değerlidir. Bu vesileyle mesleki çalışma döneminin sizler için en verimli şekilde geçmesini temenni ediyor, çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.”  

Milli Eğitim Bakanlığı, bu yılki mesleki çalışma programını Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'nin incelenmesine ayırdı. Öğretmenler, haziran dönemi mesleki çalışmalara ister görev yaptıkları illerde, ister tercih edecekleri herhangi bir ilde katılabilecekler. Bu kapsamda, yeni müfredat ve eğitim yaklaşımlarının tanıtılması ile öğretmenlerin bu alanlarda bilgilendirilmesi amaçlanıyor.  

Bakan Tekin Duyurdu Öğretmenler Yeni Müfredatı Tanıyacak!  (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ