BAKAN ÖZER’DEN “ZORUNLU BAĞIŞ” AÇIKLAMASI

Bu haber 10 Ağustos 2022 saat 10:04 'de eklendi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, velilerden zorunlu bağış ve kayıt parası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Millî Eğitim Bakanlığı okulların ihtiyacını karşılayamıyor da velileri bağış yapmaya zorluyormuş algısını ortadan kaldırmak için 2022-2023 eğitim öğretim yılının hazırlığını çok erken başlattıklarını ifade eden Bakan Özer, bağış olayının Türkiye gündeminden artık düşürülmesi gerektiğini belirterek, “Değerli velilerimizden de istirhamımız, böyle bir durum olduğu zaman mutlaka hem milli eğitim müdürlüğümüzü hem valiliğimizi hem de bakanlığımızı uyarmanız.” dedi.

“BAĞIŞ OLAYINI TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDEN DÜŞÜRELİM ARTIK”

Eğitimde fırsat eşitliğini artıracaklarının altını çizen Özer, şunları kaydetti: “Tüm çocuklarımızın yaşadığı il ve bölgeye bakılmaksızın eşit bir şekilde eğitim almaları için her türlü imkânımızı seferber edeceğiz. İşte bunun için çabalıyoruz. 17 Haziran’da okullar kapandıktan sonra Millî Eğitim Bakanlığı olarak bir gün bile ara vermedik. Tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte sahadayız. Bu yaz ilk kez bir farklı uygulama yaptık. Çocuklarımızı, yavrularımızı yalnız bırakmamak için özellikle Kovid sürecindeki öğrenme kayıplarını, psikososyal gelişimdeki eksiklikleri telafi etmek için ilk kez ücretsiz yaz okulları açtık. Aynı zamanda okullarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için temizliğinden kırtasiyesine, küçük onarımından donatımına tüm ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oluyoruz ve onun için dedik ki Türkiye’nin eğitim gündeminden şu bağış olayını düşürelim artık. Sanki Millî Eğitim Bakanlığı okulların ihtiyacını karşılayamıyor da velileri bağış yapmaya zorluyormuş algısını ortadan kaldırmak için 2022-2023 eğitim öğretim yılının hazırlığını çok erken başlattık ve okullarımızın tüm ihtiyaçlarını karşıladık. Karşılamaya da devam edeceğiz. Son on yılda eğitime bu kadar yatırım yapan bir hükûmet, Millî Eğitim Bakanlığı okullarının ihtiyacını karşılamaktan aciz olabilir mi? Onun için siz değerli velilerimizden de istirhamımız, böyle bir durum olduğu zaman mutlaka hem milli eğitim müdürlüğümüzü hem valiliğimizi hem de bakanlığımızı uyarmanız.”

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÜM DERS KİTAPLARI İLLERE GÖNDERİLDİ”

Millî Eğitim Bakanı Özer, Uşak’tan yeni eğitim yılı hazırlıklarında gelinen noktaya dair bir bilgiyi daha paylaştı. 2022-2023 eğitim öğretim yılında öğrencilere ulaştırılacak tüm ders kitaplarının illere gönderildiğini açıklayan Özer, sözlerine şöyle devam etti: “Bu sene Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu gibi bir yenilik daha yapıyoruz. 2022-2023 eğitim öğretim yılında sadece ders kitaplarını ücretsiz olarak dağıtmıyoruz, aynı zamanda tüm yardımcı kaynakları da ücretsiz olarak dağıtacağız. Bugün itibarıyla, yardımcı kaynakların basımı da sonlandı ve illerimize yolcu edilmeye başlandı. 2022-2023 eğitim öğretim yılı tüm öğrencilerimiz için, tüm velilerimiz için çok daha rahat, çok daha konforlu olacak.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.