Bakan Kurum, Şanlıurfa'da TOKİ deprem konutlarında incelemelerde bulundu! Bakan Kurum, Şanlıurfa'da TOKİ deprem konutlarında incelemelerde bulundu!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, geçen yıl meydana gelen 6 Şubat depremlerinin ardından 11 kentte 276 bin konut ve iş yerinde inşa çalışmalarını yürüttüklerini açıkladı.

"76 BİN KONUT VE İŞ YERİNİ TESLİM ETTİK"

Kurum, “Bu süreçte 76 bin konut ve iş yerini vatandaşlarımıza teslim ettik. Hedefimiz, yıl sonuna kadar 200 bin konutun daha tamamlanıp teslim edilmesini sağlamak. 2025 yılına gelindiğinde ise deprem bölgelerindeki vatandaşlarımızın tamamının güvenli konutlarına kavuşmasını sağlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

"HATAY'DA İNCELEMELERDE BULUNDU"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Hatay'da bir dizi incelemede bulunmak ve toplantılara katılmak üzere ziyarette bulundu. İlk olarak AFAD İl Müdürlüğü'nde düzenlenen Koordinasyon Toplantısı'na katılan Bakan Kurum, yetkililerden bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra rezerv alanlardaki kentsel dönüşüm inşaat alanlarını ziyaret eden Kurum, tarihi Ulu Cami şantiyesi ve çevresinde de incelemelerde bulundu.

"EVLERİNE KAVUŞMALARI İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ"

Basın açıklaması yaparak değerlendirmede bulunan Bakan Kurum, göreve başladığı günden bu yana deprem bölgesine öncelik verdiğini ve projeleri yerinde incelediğini vurguladı. Kurum, “Vatandaşlarımızın taleplerini dikkate alarak, sorunları çözmek için adım atıyoruz. Deprem bölgesinde her saniye önemli. Bu bilinçle 200 bin çalışanımızla gece gündüz demeden vatandaşlarımız için çalışmaya devam ediyoruz. Kararlılıkla ve yüksek motivasyonla evlerine kavuşmaları için çaba gösteriyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi