Milyonlarca asgari ücretlinin merakla beklediği sorunun cevabı nihayet netlik kazandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücrete zam yapılacağına dair beklentilere son noktayı koyarak, "Asgari ücrette artış olmayacak" dedi. 

Bakan’dan Işıkhan'dan Net Cevap Asgari Ücrete Ara Zam Yok!  (1)

ZAM BEKLEYENLERİN HAYALLERİ SUYA DÜŞTÜ 

AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Işıkhan, asgari ücrette artış olup olmayacağına dair sorulara açıklık getirdi. Işıkhan, "Defalarca ifade ettiğim gibi herhangi bir artış olmayacak. Yine önümüzdeki aralık ayında bu konuda bir toplantı yapacağız. Amacımız geçici refahı sağlamak değil, kalıcı refahı sağlamak” ifadelerini kullandı. Bu açıklama, asgari ücretlilerin yıl içinde ara zam beklentilerini suya düşürdü. 

Bakan’dan Işıkhan'dan Net Cevap Asgari Ücrete Ara Zam Yok!  (2)

EMEKLİYE ZAM GÜNDEMDE YOK 

Bakan Işıkhan, emeklilere yönelik herhangi bir ek zam beklentisinin de şu an için gündemde olmadığını belirterek, şu açıklamalarda bulundu: 

"Şu an gündemimizde yok. Zaten toplu sözleşme kapsamında artışlar olacak. Ayrıca enflasyonla ilgili farklar söz konusu olduğunda onları veririz. Onun dışında refah payı ile ilgili bir çalışmamız yok"  

Aşırı Sıcaklar Türkiye'yi Kavuruyor! İşte En Sıcak İller ve Uyarılar Aşırı Sıcaklar Türkiye'yi Kavuruyor! İşte En Sıcak İller ve Uyarılar

AMAÇ KALICI REFAH 

Bakan Işıkhan, hükümetin geçici çözümler yerine kalıcı refah sağlamaya yönelik bir politika izlediğini belirterek, asgari ücrette ve emekli maaşlarında yapılacak düzenlemelerin, sadece ekonomik dalgalanmalara karşı değil, aynı zamanda uzun vadeli refah hedeflerine yönelik planlanacağı ifade etti. 

Kaynak: İHA