Evlenecek gençlere destek amacıyla verilecek 150 bin TL’lik faizsiz evlilik kredisi ödemelerine ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş açıklamalarda bulundu. 

Bakan Göktaş Tarih Verdi Evlilik Kredisi Ödemeleri Başlayacak!  (3)

"Türkiye ile Macaristan'ın Aile Yapısının Güçlendirilmesine Yönelik Özgün Yaklaşımlar Paneli"ne konuşmacı olarak katılan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, merak edilen soruları yanıtladı. 

Bakanlıktan sinema sektörüne 44,9 milyon liralık destek Bakanlıktan sinema sektörüne 44,9 milyon liralık destek

Bakan Göktaş Tarih Verdi Evlilik Kredisi Ödemeleri Başlayacak!  (1)

Evlilik hazırlığı yapan gençler, destek amaçlı ödenecek 150 bin TL’lik faizsiz evlilik kredisinin ne zaman ödeneceğini merak ediyorken, Bakan Göktaş panelde ödeme tarihini müjdeledi. 

Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu kapsamında tesis edilen 48 ay vadeli faizsiz 150 bin TL’lik evlilik kredisine ilişkin yaptığı açıklamada, ödemelerin Mayıs ayı içerisinde yapılacağını belirtti. 

Türkiye ile Macaristan'ın Aile Yapısının Güçlendirilmesine Yönelik Özgün Yaklaşımlar Paneli’nde konuşan Bakan Göktaş,  evlilik kredisiyle ilgili şu açıklamalarda bulundu: 
 
“Gençlerimizin aile kurmalarını desteklemek ve onları her türlü sosyal riske karşı korumak için Aile ve Gençlik Fonunu kurduk. Bu fonla genç çiftlerimize faizsiz kredi desteği sağlıyoruz. Bu vesileyle Mayıs ayı içerisinde başvuruları kabul edilen gençlerimizle ödemeleri yapacağımızın müjdesini de paylaşmak istiyorum."  

Bakan Göktaş Tarih Verdi Evlilik Kredisi Ödemeleri Başlayacak!  (2)

DEPREM BÖLGESİ FAYDALANACAK  
Aile ve Gençlik Fonu kapsamında tesis edilen 48 ay vadeli faizsiz 150 bin TL’lik evlilik kredisinden ilk önce deprem bölgesinde yaşayan gençler faydalanacak. Bakan Göktaş, ilerleyen süreçlerde bu programın Türkiye’deki tüm gençleri kapsayacağını duyurdu.