Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, doğurganlık oranındaki düşüşün önüne geçmek için doğum izinlerinin artırılması, kreş ve bakım süreçlerinin desteklenmesi ile esnek ve uzaktan çalışma gibi birçok alternatifi değerlendirdiklerini açıkladı.

Göktaş, bu konu özelindeki politikaları yeni kurulan 'Aile ve Nüfus Politikaları Daire Başkanlığı' çatısı altında çok yönlü olarak sürdürmeye devam edeceklerini ifade etti. 

Tapusu Olanlara Müjde: Bu Vergiyi Artık Ödemeyecek! Tapusu Olanlara Müjde: Bu Vergiyi Artık Ödemeyecek!

ÇALIŞTAYLAR DÜZENLENİYOR

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Göktaş, TÜİK verilerine de yansıyan doğurganlık oranının azalmasına yönelik yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

Bakan Göktaş, konunun Türkiye’nin geleceği için büyük önem taşıdığını vurgulayarak, bu konuda yoğun çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

İlgili kurum ve kuruluşlarla görüşmelere devam ettiklerini belirten Göktaş, AK Parti’nin ilgili organlarının da doğum oranlarındaki düşüşü değerlendirmek ve öneriler geliştirmek amacıyla çalıştaylar düzenlediğini söyledi.

Kaynak: İHA