Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulunarak, fahiş kira artışları hakkında çalışma yaptıklarını duyurdu.

Bakan Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, “Yasal düzenlemelerle ve ilave tedbirlerle gereğini yapacağız. Büyük şehirlerde memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı vereceğiz” dedi.

"GEREĞİNİ YAPACAĞIZ"

Yöre halkı şaşkın! Aşırı yağmur sonrası yarıçapı 100 metreyi bulan göçük Yöre halkı şaşkın! Aşırı yağmur sonrası yarıçapı 100 metreyi bulan göçük

Çavuşoğlu’nun basın açıklamasına Cumhur İttifakı milletvekilleri ve il başkanları eşlik etti.

"Bu ahlaki de değil, insani de değil. Yasal düzenlemelerle ve ilave tedbirlerle gereğini yapacağız. Büyükşehirlerde memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı vereceğiz” diyen Bakan Çavuşoğlu, “TOKİ eliyle bölgemize yeni konutları da süratle kazandırıp arz talep dengesini sağlayacağız. İkinci konu da bazı ilçelerimizin tarım teşviklerinden mevzuattaki hükümler nedeniyle faydalanamamış olması. Tarım Bakanlığımızla bunu görüşerek hemen bir çalışmaya başladık. En kısa sürede sonuç alarak Antalya'mızın batısından doğusuna her ilçemizin eşit istifadesine sunacağız. Antalya'mızın tüm sorunlarını ortak bir akıl ile hep birlikte çözmek için Cumhur İttifakı milletvekilleri olarak gece gündüz çalışacağız” ifadelerini kullandı.