AK Parti’den Kayseri milletvekili adayı Akar, eski sanayi sitesinde esnaf ile bir araya geldi, Erciyes Anadolu Holdingin “Yaza Merhaba Şenliği”ne katıldı.

Büyük ve güçlü Türkiye için çalıştıklarını belirten Bakan Akar, başta terör örgütleri olmak üzere bunu engellemeye çalışanların olduğunu belirtti. Milletin sevgisi, güveni ve duasıyla tüm engelleri aşacaklarını, hedeflerine ulaşacaklarını aktaran Akar, Mehmetçiğin terörle mücadelesinin kararlılıkla devam ettiğini söyledi. Terörle mücadelede önemli kazanımların elde edildiğini, bunların kaybedilmemesi gerektiğini vurgulayan Bakan Akar, “Eğer kazanımlarımızı kaybedersek 20 sene geri gideriz. Bunun geri dönüşü yok. Buna bu millet ‘evet’ demeyecektir” diye konuştu.

"Büyük panik halinde oldukları için yardım istiyorlar"

Terör elebaşlarının 14 Mayıs’taki seçimlerden “medet umduğunu” ifade eden Akar, "Büyük panik halinde oldukları için yardım istiyorlar. ‘Mehmetçiği durdurun’, ‘Bize silah verin’ diyorlar. Teröristlere ne verirlerse versinler, bizi durduramayacaklar. Teröristlere de ‘seçimlere kadar sabredin’ diyorlar. Seçimlere umutla bakıyorlar. Niye? Çünkü teröristlerle irtibatlı bir parti, o parti ile irtibatlı İttifak var. Bunlar teröristlere taviz veriyorlar, vaatlerde bulunuyorlar. ‘Teröristleri tahliye edeceklerini’ söylüyor, ‘özerklik’ vereceklerini belirtiyorlar. Bizim asil milletimiz feraseti ile buna asla müsaade etmeyecektir” şeklinde konuştu.

Görenler inanamadı! Yıllardır kurak olan dere taştı Görenler inanamadı! Yıllardır kurak olan dere taştı

İHA