Fenomen kardeşler, Bahar ve Nihal Candan kardeşler, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında 79 mağdurun dolandırılmasından kaynaklı; “Suç Örgütüne Üye Olma” ve “Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığı Değerlerini Aklama” suçlarından tutuklanarak gözaltına alınmıştı. Candan kardeşlerin emniyetteki sorguları tamamlandı. 

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden önemli duyuru! Kızılay’da şüpheli paket uygulaması Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden önemli duyuru! Kızılay’da şüpheli paket uygulaması

Candan kardeşlerin emniyette vermiş oldukları ifadelerde, haklarındaki suç gelirlerini aklama ve dolandırıcılık suçlarını reddettiği öğrenildi. Çete lideri Onur Apaydın ile ilişkileri sorulduğunda ise Nihal Candan, Apaydın'ın eski erkek arkadaşı olduğunu ve ayrıldıklarını ifade etti. Aynı zamanda Candan, Onur Apaydın'ın ismini Kaan Hamzaoğlu olarak bildiğini ve onun hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını belirtti. Nihal Candan, Onur Apaydın'ın gerçek ismini bu süreçte öğrendiğini açıkladı. 

"2 yazacağıma yanlışlıkla 12 yazdım ve amacım espriydi"

Nihal ve Bahar Candan kardeşler, dolandırıcılık ve suç gelirlerini aklama suçlamaları kabul etmeyerek reddettiler. Candan kardeşler, polis tarafından kendilerine sorulan isimleri de tanımadıklarını ifade ettiler. Bahar Candan'ın sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşımda "Bir sabah hesabıma 12 milyon para aktarıldı" sorusu da soruldu. O soruya Candan, "O paylaşımda 2 yazacağıma yanlışlıkla 12 yazdım ve amacım espriydi" açıklamasında bulundu. 

Nihal Candan, Bahar Candan ve İsrafil S.'nin, emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra  adliyeye sevkleri gerçekleşecek.