Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, suç gelirlerini aklama iddiası ile gözaltına alınan Alisya Bahar Candan ve kardeşi Gülnihal Çiçek, emniyetteki ifadelerinin ardından Küçükçekmece Adliye'sine getirildi. Suçlamaları kabul etmedikleri öğrenilen Candan kardeşler çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ortaya çıkan ifadelere göre, Bahar Candan’ın savunması şu şekilde oldu:

“Ablamdan ayrıldıktan sonra bilinen restoranlarda, Etiler'deki bilinen mekanlarda bir araya geldik. Şahıslarla bir kere yemek yemiş olabiliriz, onun dışında hiçbir bağlantımız yok. Birkaç yıldır ben bu telefonumu kullanıyorum. Biz Onur Apaydın'ı Kaan diye biliyorduk. Gerçek adını bilmiyorduk. Kendisini de bir yıldır tanırım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Serbest bırakılmayı talep ediyorum" dedi.

Dolandırıcılık Büro Amirliğinde 3 gün boyunca sorgulanan Nihal ve Bahar Candan'ın polise 10'ar sayfa ifade verdikleri öğrenildi.

Ayrıca Nihal Candan’a dolandırıcılık çetesinin lideri Onur Apaydın'la ilişkileri soruldu. Nihal Candan ise Onur Apaydın'ın eski erkek arkadaşı olduğunu söyleyerek uzun süre önce ayrıldıklarını söyledi. Onur Apaydın'ın ismini Kaan Hamzaoğlu olarak bildiğini anlatan Nihal Candan, ayrıldıktan sonra gerçek ismini öğrendiğini belirttiği öğrenildi.

Nihal ve Bahar Candan kardeşler, çetenin kişileri tuzağa düşürmek için lüks restoranlarda yemekli tanıtım yaptıkları ortaya çıkmıştı. Bu yemekli tanıtımlarda da Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin de yer aldığı belirtilmişti.

Bu yemeklerin kendisine sorulması üzerine ise Nihal Candan, Onur Apaydın'ın erkek arkadaşı olduğu için lokantalara veya gece kulübüne birlikte gittiğini söyledi. Bunun dışında kalabalık bir ortamda herhangi bir organizasyon yemeğine katılmadığını, kimseyi otomobil alması için ikna etmeye çalışmadığını söylediği öğrenildi.

Bahar Candan'a sosyal medya hesabında yaptığı "Bir sabah hesabıma 12 milyon para aktarıldı" paylaşımı hakkında ise 2 yazacağına yanlışlıkla 12 yazdığını ve amacının espri yapmak olduğunu iddia etti.

Ankara'da, FETÖ/PDY Operasyonu Yapıldı: 4 Şüpheli Gözaltında! Ankara'da, FETÖ/PDY Operasyonu Yapıldı: 4 Şüpheli Gözaltında!