Bağımlı olma farkında ol!

Bu haber 24 Ocak 2020 saat 8:47 'de eklendi.

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer Başkanlığında 2020 yılı Ocak ayı “Uyuşturucu Ve Bağımlılıkla Mücadele” değerlendirme toplantısı Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.
İçişleri Bakanlığınca Türkiye’de 81 ilde ve tüm İlçelerde düzenlenen ‘Uyuşturucu ve Bağımlılıkla ile Mücadele Değerlendirme Toplantısı” Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer Başkanlığında gerçekleşti.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya; Polatlı Belediye Başkan Yardımcısı Salih Tekeli, Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çataloğlu Üniversite Temsilcileri, İlçe müdürlükleri ile sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.
ÇALIŞMALAR
BERABERCE
YÜRÜTÜLÜYOR
Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, yapılan toplantı öncesinde konuşma yaptı. Konuşma sırasında Kaymakam Tunçer, uyuşturucu ile mücadelenin devletin tüm organları tarafından kararlılıkla sürdürüldüğünü kaydederek, bu çerçevede uyuşturucu arzı, engellenmesi ve uyuşturucu kullananların rehabilitasyonu konularında tüm kamu kurum ve kuruluşlarının çok ciddi çalışmaları beraberce yürüttüğünü ifade etti.
KAYMAKAM TUNÇER: RİSKLİ ALANLARI
TESPİT ETTİK
Konuşmasında uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda Polatlı’da sürdürülen çalışmalara değinen Kaymakam Tunçer;
“Özellikle uyuşturucu satışı açısından riskli alanları tespit ettik. Yine bu çerçevede okullarımızda öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin bilinçlendirilmesi ile okul çevrelerinin güvenliği, okul çevresindeki satıcıların tespit edilmesi ve yasal işlemlerin gerçekleştirilmesi ile ilgili konularda çok ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. Başta Emniyet Müdürlüğümüz olmak üzere sivil toplum kuruluşlarımızla birçok çalışma gerçekleştirdik.
İlçemizde 2019 yılında bu ve benzeri önemli birçok önemli çalışmayı hayata geçirdik” dedi. Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, sözlerinin sonunda 2020 yılında da uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele çalışmalarını aynı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceklerini ve toplantıda kurumların değerlendirmelerinin alınacağını, bu çerçevede 2020 yılındaki çalışmalara yön vermiş olacaklarını söyledi.
Toplantı sırasında yapılan konuşmaların ardından toplantı yapılan sunumlarla devam etti.
TOPLANTIDA ALINAN KARARLAR
Toplantı sırasında alınan kararlar şu şekilde belirlendi; Metruk bina tespiti, yıkımı ve ıslahına yönelik çalışmaların gözden geçirilip yürütülen iş ve işlemlerin değerlendirilmesi. Uyuşturucu kullanımı ve satışı açısından riskli olan park rekreasyon alanlarına güvenlik kamera sistemlerinin kurulması ile cadde, sokak, park ve rekreasyon alanlarının yeterince aydınlatılmasına yönelik çalışmaların gözden geçirilmesi.
Öncelik derecesine göre belirlenen okullara güvenlik kameralarının kurularak Kent Güvenlik Yönetim Sistemine (KGYS) entegrasyonunun sağlanması, entegrasyonu sağlanamayan okullarda ise güvenlik kameraları kurulmasına ilişkin son durumun ele alınması. Okul ve çevrelerinde güvenliğin artırılması amacıyla okul irtibat görevlilerinin etkin çalışmasına yönelik planlamaların değerlendirilmesi. Özellikle okul ve çevrelerinde illegal yollardan tek dal sigara satışı yapma ihtimali bulunan ve öğrencilerin de uğrak yeri olması muhtemel görülen kafe, oyun salonu ve internet kafe gibi yerlerin denetlenmesine yönelik çalışmaların daha etkin hale getirilmesi. Gençlerimizi etkilemesi muhtemel uyuşturucu maddeler (özellikle Metamfetamin) hakkında okul yöneticileri, öğretmenler, okul aile birliği üyeleri ile ailelere yönelik bilgilendirme faaliyetlerinin yapılması. Uyuşturucuyla mücadele kapsamında Yeşilay başta olmak üzere STK’lar ile işbirliğinin ele alınması. İlçe genelinde uyuşturucu arzının engellenmesine ilişkin yapılan çalışmalar ve gelinen nokta ile değinilen konulara ilişkin verilerin bir önceki yıl ile kıyaslanması ve alınan/alınacak tedbirlerin gözden geçirilerek 2020 yılında yürütülecek çalışmaların planlanması.
Emine Şeker

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.