BAĞ EVLERİNE ÇÖP KONTEYNIRI KONULACAK

Bu haber 08 Eylül 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Eylül ayı birinci oturum ikinci birleşim toplantısı 6 Eylül 2021 Çarşamba günü Polatlı Belediye Başkan Vekili Metin Baysar Başkanlığında gerçekleştirildi. Saat 18.00’da başlayan belediye meclis toplantısında 13 gündem maddesi yer aldı. Polatlı Postası olarak yaptığımız “Bağ Evleri Sakinleri Seslerinin Duyulmasını İstiyor!” haberi ses getirdi ve Polatlı Belediye Meclisinde gündeme geldi. Gündemin on ikinci maddesinde yer alan konu hakkında Çevre Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonu tarafından yerinde yapılan incelemeler neticesinde bağ evleri mevkii konutlarının çöp konteynırı ihtiyacı bulunduğu ve 2021 yılı iç planlarına dahil edilerek çözüme kavuşturulması tespit edildiği belirtildi.

MECLİSTE 13 GÜNDEM MADDESİ YER ALDI

İmar ve bayındırlık komisyonuna havale olunan imar planı bulunmayan yerleşim alanları ve kırsal yerleşme alanı dışında kalan alanlardaki yapılaşma koşulları, Ankara Büyükşehir Belediyesine ait yol ve caddelerin tespiti ile hayvancılık tesislerinin yapılaşma koşullarının yeniden değerlendirilmesi, 115 bölgesinde besihane yapılmasına izin verilmiyor. Bu karar alınmadan önce imarı alınmış ve harcı ödemiş firmaların mağduriyetinin giderilmesi için yapılabileceklerin değerlendirilmesi konuları, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale olunan Çiftçi Destekleme Projeleri konusu, Eğitim, Kültür ve Engelliler Komisyonuna havale olunan Okullarda Pandemi Koşullarına Uygun Önlemlerin alınması konusu, KadınErken Fırsat Eşitliği Komisyonuna Havale olunan istihdam sağlanacak öğrencilere ve kadınlara iş başvuru sürecini bilinçli bir şekilde geçirmeleri amacıyla CV hazırlama tekniklerinin anlatılması ve Kadın istihdam biriminin oluşturulması konusu, Çevre Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale olunan Şuayip Deniz isminin verilmesi konusu ile Kırsal Kalkına ve Tarım Komisyonuna havale olunan Kentsel ekolojik çalışmaların yapılması konusu ilgili komisyonların çalışmalara devam ettiği için bir sonraki meclis toplantısında görüşülecek.

OYUN PARKLARININ BAKIMI YAPILACAK

Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından uygun görülen Şabanözü Mahallesindeki Polatlı Belediyesine ait taşınmaz satışı ve “Oyun Parklarının Yenileme ve Bakım Çalışmasının Yapılması” konusu Polatlı Belediye Meclisi Eylül ayı birinci oturum ikinci birleşim toplantısında görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerekli incelemeler yapılarak yıl sonuna kadar parkların bakım, onarım ve tadilat işlerinin bitirilmesi çalışması gerçekleştirilecek. Haber/ORHAN CAN ÖZEL

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.