Altın rekor kırmaya devam ediyor! Gram altın, çeyrek altın ne kadar? 8 Haziran 2023 güncel altın fiyatları… Altın rekor kırmaya devam ediyor! Gram altın, çeyrek altın ne kadar? 8 Haziran 2023 güncel altın fiyatları…

Dünyanın birçok ülkesinde kutlanan özel bir gün olan Babalar Gününde babaların sevgi, fedakarlık ve aile birliği gibi değerleri anma ve takdir etme fırsatı sunar. Babalar Günü, genellikle Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanır.

BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN?

Babalar Günü bu sene 18 Haziran Pazar gününe denk geliyor.

BABALAR GÜNÜ NEDEN KUTLANIR?

Babalar Günü'nün kökenleri, 20. yüzyılın başlarına dayanmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri'nde Anna Jarvis'in Anneler Günü'nü kurmasıyla birlikte, birçok kişi de babaları için benzer bir günün olmasını istedi. Bunun üzerine 1909 yılında Washington eyaletinde ilk kez Babalar Günü kutlamaları gerçekleştirildi. Daha sonra 1972 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde Başkan Richard Nixon tarafından resmi olarak kutlanan bir gün haline geldi.

BABALAR GÜNÜNDE HEDİYE NE ALINIR?

Babalar Günü, çeşitli şekillerde kutlanabilir. Birçok kişi, babalarına teşekkür etmek ve onları sevgiyle anmak için hediye alır. Babalara yönelik en yaygın hediyeler arasında giyim eşyaları, elektronik cihazlar, kitaplar, spor malzemeleri ve kişisel bakım ürünleri bulunabilir. Aynı zamanda çocuklar, okulda veya evde el yapımı kartlar veya hediyeler hazırlayarak da babalarının sevgisini gösterme fırsatı bulurlar.

Babalar, çocuklarının hayatında önemli bir figürdür ve Babalar Günü, bu değerli insanları onurlandırmak ve sevgimizi göstermek için mükemmel bir zamandır.