BABACAN: YEREL BASINA BASKI ÇOK BÜYÜK

Bu haber 24 Eylül 2021 saat 9:19 'de eklendi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, DEVA Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresi için dün geldiği Polatlı’da yerel basın mensuplarıyla buluştu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Babacan, yerel basının sorunlarına değindi. Parti programının birinci bölümü birinci sayfası özgürlükler diye başladığını ifade eden Babacan, “Düşünce özgürlüğü, basın özgürlüğü şeklinde devam ediyor” dedi.

BASKI ÇOK BÜYÜK FARKINDAYIZ

Yerel basının sorunlarının ve sıkıntılarının farkında olduklarını ifade eden Ali Babacan, “Son zamanlarda tasarruf tedbirleri adı altında bazı adımlar atıldı. Her yerde bu kadar şatafat, israf varken dönüp dolaşıp tasarruf tedbirleri adı altında basını etkileyecek adımlar atılıyorsa bu demokrasimiz açısından doğru bir şey değil. Arkasında muhtemelen başka niyetler var. Bizim parti programımızın birinci bölümü birinci sayfası özgürlükler diye başlıyor. Düşünce özgürlüğü, basın özgürlüğü şeklinde devam ediyor. Problemleri açıkça konuşacağız ki çözüm üretilsin. Sorunların konuşulmasının yasak olduğu, kimsenin özgürce problemlerini dillendiremediği ülkede problemler çözme aşamasına geçilmiyor. Hastalık var hastalıktan bahsedilmesi yasak. Bir türlü tedavi başlamıyor. Baskı çok büyük farkındayız. Çok insan ekmeğinden oldu.” dedi.

SİYASETİ SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETME ALANI OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ

DEVA Partisi’nin kuruluş amacı ve yapısından bahseden Babacan, “Partimize Demokrasi ve Atılım Partisi ismini verdik çünkü önce sağlam bir demokrasi olacak, sağlam bir demokrasinin üzerine atılım yapacaksınız. Biz siyaseti memleketin sorunlarına çözüm üretme alanı olarak görmek istiyoruz. Hangi alan olursa olsun bizin için dürüst ve işinin ehli insanların olması önemli. Bugün partimizin kadrosunda böyle yarın devlet yönetiminde böyle. İstişare ve ortak akla çok önem veriyoruz. Özgürlükçü demokrasiyi, katılımcı demokrasiyi, çoğulcu demokrasiyi savunuyoruz. Her bir vatandaşa saygı duyan, yaşam tarzına saygı duyan, çeşitliliği zenginlik sayan, çok kültürlülüğü zenginlik sayan bir demokrasi anlayışımız var.” dedi.

ORTAKLIK BOZULURSA ERKEN SEÇİM OLABİLİR

Erken seçim ile ilgili düşüncelerini paylaşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Ortaklık bozulursa her an erken seçim olabilir. Çünkü küçük ortak bugüne kadar ki pek çok erken seçimi tetikledi. Küçük ortak erken seçim gerekiyor dediğinde ülke bir şekilde erken seçime gidiyor. Çünkü iktidar partisi AK Parti’nin şu an mecliste tek başına bir çoğunluğu yok. Ancak küçük ortakla birlikte yüzde 50’yi geçiyor küçük ortakla beraber. Ama bunun haricinde hükümetin mümkün oldukça süreyi kullanmak isteyeceğini biraz sorunları çözmek çabası içerisinde olacağını ama asla çözemeyeceklerini biz biliyoruz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.