Fenerbahçe’nin Eski Başkanı ve Başkan Adayı Aziz Yıldırım basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yıldırım, şampiyonluk şansından, Jose Mourinho ve İsmail Kartal’a kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

"ŞAMPİYON OLURSAK ADAYLIKTAN ÇEKİLİRİM"

"Şampiyonluğu nasıl kaybedildiğini haftaya anlatacağım. Öyle dış güçler, yan etkenler bunları geçecekler... Galatasaray'ı nasıl yendiysen hepsini de yenecektin. Haftaya konuşacağız... Şampiyonluğu kazanalım ben adaylıktan çekileyim kardeşim, Fenerbahçe mutlu olsun. İnşallah yeneriz ama karşı tarafa beraberlik dahi yetiyor. İnşallah Konyaspor çok iyi bir maç çıkarır ve yener. Galatasaray alışıktır Sturm Graz'dan, onun için benim pek ümidim yok ancak yukarıda Allah var. İnşallah hafta sonu biz şampiyon oluruz."

JOSE MOURINHO VE BEŞİKTAŞ

"Beşiktaş, Jose Mourinho'ya 7 milyon Euro veriyormuş. 5 milyon Euro da ben vereyim, 12'ye anlaşsınlar! Hayır, yalan söylüyorlar! Beşiktaş'ta böyle bir güç yok. Ayıp, beni daha fazla konuşturmasınlar bu konuda, çok şey söylerim ayıp olur. Jose Mourinho ile biz yüz yüze 2 saat görüştük. Her zaman rahmetle andığım Süleyman Seba'yla beraber başkanlık yaptım, yanlış yapıyorlar. Ayıp olur. Buradan Beşiktaş’ın Sayın Başkan Hasan Arat'a da söylüyorum; 7 milyon Euro’ya eğer getirebiliyorsa biz aradan çekilelim ama bıraksınlar bu işleri. Beşiktaş'ta böyle bir güç yok. Birbirimize saygılı olacağız. Eğer varsa böyle bir bütçeleri biz çekiliriz hiç problem değil. Mourinho'ya da söyleriz 'Anlaşmışsın' şeklinde... Mourinho bana söyledi; 'Beşiktaş'tan 2 kişi buraya geldi ve sohbet ettik futbol hakkında' diye. Bunlardan biri de Hasan Arat'mış meğerse. Gereksiz algı yapıyorlar."

"GEREKTİĞİ ZAMAN MÜDAHALE EDECEĞİZ..."

"Beni bir TFF başkan adayı aradı, isim vermiyorum, siz kim olduğunu biliyorsunuz. 'Fenerbahçe'den onu aldım, Galatasaray'dan şunu aldım formülü olmamalı. Tarafsız insanlar olmalı' dedim. TFF artık düzgün bir hale gelmeli. Tarafsız bir TFF yaratmaları gerekiyor. Gerektiğinde biz müdahale edeceğiz."

Türkiye'nin ikinci astronotu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü Türkiye'nin ikinci astronotu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

İSMAİL KARTAL KONUSU

"Teknik Direktör İsmail Kartal'a Fenerbahçe'de 15 yıl çalışma olanağını kim sağladı? Onu kim antrenör yaptı? Fenerbahçe Futbol Takımının Antrenörü kim yaptı onu? Ona cevap vereceğim, merak etmeyin. Şu maç geçsin, inşallah şampiyon oluruz. Ona göre konuşacağız."