Fenerbahçe'de yaklaşan haziran ayındaki başkanlık seçimlerinde aday olması beklenen Aziz Yıldırım ve Sadettin Saran arasındaki yıllar önce yaşanan bir tartışmanın görüntüleri yeniden gündem oldu.

Tüm gözler dev derbide: Galatasaray ile Fenerbahçe maçının muhtemel 11’leri Tüm gözler dev derbide: Galatasaray ile Fenerbahçe maçının muhtemel 11’leri

Aziz Yıldırım, Başkan Adaylığı Iddialarına Yanıt Verdi 2

2007 yılında, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın ATV'deki Santra Özel programında eski yönetici Sadettin Saran'a yönelik suçlamaları ve Saran'ın canlı bağlantıyla programa katılmasıyla yaşanan gerilimli anlar, sosyal medyada yankı buldu.

Sadettin Saran, Fenerbahçe Başkanlığı Için Açıklama Yaptı

Tartışmanın Temel Noktaları:

  • Beschastnick Transferi: Aziz Yıldırım, 2001-02 sezonunda Beschastnick transferinde Fenerbahçe'ye sahte imza ile 800.000 dolar fazla ödeme yaptırıldığı iddiasında bulundu.
  • Saran'ın Savunması: Saran ise bu iddiaları reddederek, Yıldırım'ın para karşılığında bu suçlamaları dile getirdiğini ve bu iddiaları ortaya atan kişinin kendi şirketinden taciz nedeniyle kovulduğunu savundu.
  • Diğer Suçlamalar: Yıldırım, Saran'ın Disiplin Kurulu üyelerini satın almaya çalıştığını, hakemleri etkilemeye çalıştığını ve Denizlispor-Fenerbahçe maçında "gece pazarlıkları" yapıldığını da iddia etti.

Tartışmanın Sonrası:

  • Haysiyet Divanı, Fenerbahçe'nin bu transferde zarara uğramadığına dair karar vermesine rağmen Yıldırım, farklı suçlamalarda bulunmaya devam etti.
  • Yıldırım, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor başkanları veya TFF Başkanı Haluk Ulusoy ile bir programa katılmaya hazır olduğunu ve kişisel bir sorunu olmadığını söyledi.

Tartışmanın Seçimlere Etkisi:

Bu tartışmanın, yaklaşan Fenerbahçe başkanlık seçimlerinde aday olması beklenen Aziz Yıldırım ve Sadettin Saran'ın seçmen tabanlarını nasıl etkileyeceği merak konusu.