"Dokunmayın Çok Fenayım", "Çoğu Gitti Azı Kaldı", "Yaralandın mı Ey Can" isimli parçaları ile hafızalarda yer edinen Azer Bülbül’ün hayatı beyaz perdeye taşınarak film olacak.

Azer Bülbül’ün hayatı beyaz perdeye taşınıyor iki ünlü isme teklif gitti! (1)-1

Usta sanatçı Azer Bülbül’ü canlandırmak için ise iki ünlü oyuncuya teklif gittiği iddiası  gündemde yer alıyor. Sabah'ta yer alan iddiaya göre filmde Azer Bülbül'ü canlandırması için iki isim ile görüşmelere başlandı. Ömer Karahan yazısında şunları yazdı: "İlki Kıvanç Tatlıtuğ ikincisi ise Cihangir Ceyhan… İki isim de Azer Baba karakterine cuk oturabilecek tipler… Bakalım beyaz perdede Azer Baba'yı kim canlandıracak?"

Azer Bülbül’ün hayatı beyaz perdeye taşınıyor iki ünlü isme teklif gitti! (2)

Kara para aklama iddiaları sosyal medyada yankı uyandırdı: Dilan Polat’tan açıklama! Kara para aklama iddiaları sosyal medyada yankı uyandırdı: Dilan Polat’tan açıklama!

AZER BÜLBÜL KİMDİR?

Azer Bülbül, 1 Şubat 1967 tarihinde Akyaka, Kars'ta Subutay Kesgin adıyla dünyaya geldi. Ailesi ile Almanya'ya taşınan Bülbül, düğün salonlarında şarkı söylerken ünlü sanatçı Yıldız Tezcan tarafından keşfedildi. Yıldız Tezcan, ona Azer Bülbül adını verdi. Müzik yaşantısına 1984 yılında çıkardığı "Garip Yolcu" albümü ile başladı. 1985 yılında Mavi Mavi Masmavi filmi ile ilk kez kameralar karşısına geçti. Arabesk tarzında "Yalan Olur, "Ben Sana Vurgunum", "Fırat" gibi albümleri ile müzik kariyerine hız kesmeden devam etti. Asıl çıkışı 1995 yılında çıkardığı "Ben Babayım" adlı albümüyle yakaladı. Albümünde yer alan "Yaralandın mı Ey Can" , "Dokunmayın Çok Fenayım", "Her An Her Şey Olabilir ve "Çoğu Gitti Azı Kaldı" adlı parçaları popüler oldu. Arabesk müzikte "Baba" ve şarkı söylerken ki tavrı nedeniyle "Titrek Kral " lakapları ile tanındı. 

Azer Bülbül, 15 Şubat 2001'de uyuşturucu madde kullandığı öne sürülerek 10 ay hapis cezasına çarptırıldı ve cezası daha sonra paraya çevrildi. Üç yıl uyuşturucu tedavisi gördü. 2012'de yeni albümünün tanıtımını yapmak için Antalya'ya gitti. Antalya'da kaldığı otel odasında kalp krizi sebebiyle 44 yaşında hayatını kaybetti. Cenazesi İstanbul'a getirilerek Hadımköy Gülbahçe Mezarlığı'na defnedildi.