31 Mart yerel seçimler yaklaşırken partilerin de belediye başkan aday adayları açıklanmaya devam ediyor. CHP'li Aykut Erdoğdu'nun Ümraniye belediye başkan adayı olacağı konuşuluyor. Barış Yarkadaş'ın kulis bilgisine göre ünlü siyasetçinin de biyografisi merak ediliyor. Peki, Aykut Erdoğdu kimdir kaç yaşında? CHP Ümraniye Belediye başkan adayı Aykut Erdoğdu nereli ne iş yapıyor? İşte detaylar...

Aykut Erdoğdu kimdir kaç yaşında?

Aykut Erdoğdu, 28 Ağustos 1972'de Kars'ın Sarıkamış ilçesinde doğdu. Türk maliyeci ve siyasetçi olarak bilinen Erdoğdu, İstanbul milletvekili olarak görev yapmaktadır. İlk kez 2011 Türkiye genel seçimlerinde CHP'den İstanbul milletvekili olarak seçildi. Uluslararası muhasebe ve denetim standartları, mali analiz, bilgisayarlı modelleme, finansal modelleme ve nicel çözümleme konularında uzmanlaşmıştır. Erdoğdu'nun ilk yılları ve kariyeri, 28 Ağustos 1972'de Kars'ın Sarıkamış ilçesinde dünyaya gelmesiyle başladı. İlk, orta ve lise eğitimini Erzurum'da tamamladıktan sonra 1993 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek lisansını Amerika Birleşik Devletleri'nde Carnegie Mellon Üniversitesi'nde "Kamu Politikaları ve Yönetimi" üzerine yaparak akademik kariyerine başladı. Hazine Müsteşarlığı'nda kariyerine başlayan Aykut Erdoğdu, stajyer hazine kontrolörlüğü görevine atanarak ilerledi. Bir süre sonra hazine başkontrolörlüğüne getirildi. 2004 yılında ABD'de çalışmalar yaparken ABD İç Denetçiler Enstitüsü’nden uluslararası geçerliliği olan Sertifikalı İç Denetçi unvanını aldı. Ayrıca Hazine Müsteşarlığı'ndaki görevi sırasında Uluslararası Para Fonu (IMF), Dünya Bankası ve Avrupa Birliği fonlarıyla finanse edilen çeşitli projelerin başdenetçisi olarak görev yaptı.

Aykut Erdoğdu

A Haber muhabiri Rüya Akkuş kimdir? Rüya Akkuş nereli ve kaç yaşında? A Haber muhabiri Rüya Akkuş kimdir? Rüya Akkuş nereli ve kaç yaşında?

Aykut Erdoğdu kaç yaşında?

Aykut Erdoğdu, 52 yaşındadır. 

CHP Ümraniye Belediye başkan adayı Aykut Erdoğdu nereli? 

CHP Ümraniye belediye başkan adayı Aykut Erdoğdu, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde dünyaya gelmiştir. 

Aykut Erdoğdu  ne iş yapıyor? 

Aykut Erdoğdu, maliyeci, ve siyasetçidir.