AYIN SON MECLİSİ TOPLANDI

Bu haber 05 Kasım 2022 saat 10:26 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Kasım ayı ikinci toplantısı Perşembe günü saat 18.00’da 13 gündem maddesiyle Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Polatlı Belediye Meclisi Kasım ayı ikinci toplantısı Perşembe günü Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında Saat 18.00’da başlayacan meclis toplantısında 13 gündem maddesi yer aldı.

13 GÜNDEM MADDESİ YER ALACAK

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan; “Yenimahalle İmar Planı İtirazları” ile ilgili konunun müzakeresi, “Ankara İli Polatlı İlçesi Macun Mahallesinde 157 ve 158 Adaların Formunun Yeniden Düzenlenmesine Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği” ile ilgili konunun müzakeresi, “Ankara İli Polatlı İlçesi Gedikli Mahallesinde Yol ve Cephe Hattı Düzenlemesi Amaçlı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Tadilatı” ile ilgili konunun müzakeresi, “Ankara İli Polatlı İlçesi Karapınar Mah. 108 Ada 1 Parsele Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği” ile ilgili konunun müzakeresi, “Kargalı Mahallesi Kırsal Yerleşim ve Gelişme Alanına Ait İmar Planı İtirazları” ile ilgili konunun müzakeresi maddelerinin komisyon raporları okunarak oy birliğiyle kabul edildi.

ASKİ’YE BÜRO TAHSİSİ

Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından yapılan çalışmalar neticesinde, Mülkiyeti Polatlı Belediyesine ait Şentepe Mahallesi Samanyolu Caddesi Yunus Emre Konağı içerisinde zemin kat sağ kısımda bulunan büronun Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’ne kullanması için aylık 2 bin TL bedelle her yıl Tüketici Fiyat Endeksi Oranında fiyat artışı ile 10 yıllık tahsis talebi oybirliği ile kabul edildi. Karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi. Sakarya Zaferinin 101. Yılı kapsamında 26 ve 27 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Satranç Turnuvası ödülleri görüşüldü. Komisyon raporu okunarak oy birliğiyle kabul edildi.

ÇÖLLEŞME RİSKİ OLAN ALANLAR ARAŞTIRILACAK

Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonu tarafından yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı’da yürütülmekte olan tarımsal faaliyetlerin devamı ve sürdürülebilirliğinin sağlanabilmesi için kırsal alanlarımızda çölleşme riski olan alanların araştırılarak alınabilecek önlemler kapsamında gerekli tedbirlerin sağlanmasına oy birliği ile karar verildi. Karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

KOMİSYON ÇALIŞMASI DEVAM EDEN MADDELER

Çevre, Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale olunan; “Okul Kantini ve Yemekhanelerinin Denetimi” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna havale olunan; “Yaprak ve Toprak Analizi Laboratuarı Kurulması  ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonuna havale olunan; “Kadınların Güvenli Ulaşım Sağlamaları ” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi konuları ilgili komisyonlarda çalışmaları devam ettiği için bir sonraki ay meclis toplantısında görüşülecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.