ABD Brooklyn'de bir kilisede Paskalya ayini sırasında yangın çıktı. Yangında hafif yaralanan beş kişi tedavi altına alındı.

ABD'nin New York bölgesinde bir kilisede Paskalya ayini sırasında çıkan yangında aralarında üç itfaiye personelinin de olduğu en az altı kişi yaralandı. Yangın esnasında kilisede yaklaşık 170 kişinin bulunduğu düşünülüyor.

Brooklyn'deki Our Lady of Rosary Pompeii Kilisesi'nden dün yerel saatle 14.00 sıralarında yangın ihbarında bulunuldu.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Kilisenin rahibi Romulo Marin, ayin sırasında dua edenlerin siyah bir duman çıktığını fark ettiğini ve kendisini durumdan haberdar ettiğini ifade etti.

New York İtfaiye Departmanı'nın (FDNY) paylaştığı görüntülerde de kilisenin camlarından siyah dumanların çıktığı, alevlerin kilisenin çatısına ulaştığı tespit edildi.

Ayin Sırasında Kilisede Yangın Çıktı, Yaralılar Var 2

Yasa onaylandı: Gençlere sigara satışı yapılmayacak! Yasa onaylandı: Gençlere sigara satışı yapılmayacak!

ELEKTRİKLE BAĞLANTILI OLABİLİR

FDNY'nin sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) hesabından yapılan paylaşımda, yangında hafif yaralanan altı kişinin tedavi altına alındığı, bu kişilerin üçünün itfaiye çalışanı olduğu belirtildi. Rahip Marin, itfaiye yetkililerinin yangının sebebinin elektrikle bağlantılı olduğunu söylediğini belirtti. Cemaatinden herhangi bir kayıp kişinin olmadığını aktaran Marin, "Herkes olağan bir şekilde, yavaş yavaş çıkıp kiliseden ayrıldı. Benim için en büyük endişe kaynağı herkesin güvende olup olmadığıydı" şeklinde konuştu.