'Türkiye'nin ilk boğaz köprüsü' Yıkılma Tehlikesi ile Karşı Karşıya! 'Türkiye'nin ilk boğaz köprüsü' Yıkılma Tehlikesi ile Karşı Karşıya!

Aydın'ın Söke ilçesinde şiddetli yağış, su baskınlarına neden oldu. 2 kişi hayatını kaybederken, 7 vatandaş da ekipler tarafından aranıyor. Tarım alanları ve yollar sular altında kaldı. Bazı ev ve iş yerlerini de su bastı, arabalar sular altında kaldı, dere taştı. Bölgede ekiplerin müdahale ve temizlik çalışmaları sürüyor.

Edinilen bilgiye göre, Söke'nin Demirçay ilçesinde selde kaybolan Hacer Alptekin ve Erhan Kavaklıçay'ın cansız bedenlerinin bulunduğu öğrenilirken, kayıp Ali Alptekin'i arama çalışmaları da sürüyor.

Öte yandan Güneyyaka mahallesinden Nurten Sivritaş'ın kayıp olduğu, Nadire Toksoy'un yaralı olarak kurtarıldığı, Kisir mahallesinden İzzet Talas'ın kayıp olduğu, Mehmet Türkan adlı vatandaşın da yaralı olarak kurtarıldığı öğrenildi. Yaralı olarak kurtarılan Mehmet Türkan'ın Söke Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenilirken, diğer yaralı Nadire Toksoy için Güneyyaka mahallesine helikopter gönderildiği belirtildi.

Söke'nin Nalbantlar, Kisir, Demirçay ve Güneyyaka mahallerinde şiddetli yağışların ardından su baskınlarından etkilenen 7 vatandaş için çalışma başlatıldı. Söke, Koçarlı, Karpuzlu ve Çine ilçelerini etkileyen su baskınlarında ilk belirlemelere göre 5 araç sele kapılarak kayboldu. Arama kurtarma için İzmir ve Aydın'dan AFAD, jandarma ve polis ekiplerinin sevk edildiği bildirildi.

Bu arada çevre ilçelerden de bölgeye insani yardım ekibi sevk edilirken, Kızılay'ın bölgedeki vatandaşların gıda ihtiyacını karşılamak için hazırlık yaptığı bildirildi.