AYDIN: ÜLKE TEK KİŞİNİN AĞZINDAN ÇIKACAK SÖZE KALMIŞ

Bu haber 24 Haziran 2021 saat 8:00 'de eklendi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, Polatlı ziyaretinde ülke gündemini ve adalet sistemini değerlendirdi. Türkiye’de tek kişinin iki dudağı arasından çıkan sözlere kalmış bir yapı oluştuğunu belirten Koray Aydın; “Cumhurbaşkanıyla ilgili bir tweet atsam hemen davayı açar ama birileri eski bir milletvekilini ayda 10 bin dolar maaşa bağladım diyor, veren kişide ne 10 bin doları ben çanta çanta para verdim diyor araştırılmıyor.” dedi.

İKTİDAR SESSİZ KALARAK DURUMU KABULLENİYOR

Sedat Peker videolarını değerlendiren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, iktidarın sessiz kalarak bu durumu kabullendiğini belirtti. Aydın; “Sedat Peker 9 tane video yayınladı. İçişleri Bakanı, bankalar, Cumhurbaşkanlı merkezindeki genel müdür seviyesindeki insanlar, milletvekilleri işin içinde. Çıkıpta insan yok böyle bir şey deyip bizim veremeyecek hesabımız yok demez mi. Bu düpedüz kabullenmektir. Ülkenin içine düştüğü durumun anlaşılması bakımından bütün bu yaşananlar ibretliktir. Böyle devletlerin ayakta kalma şansı yoktur. Bizim ülkemize, vatandaşlarımıza karşı sorumluluklarımız var. Olup biten konusunda onları uyarmak, dikkatlerini çekmek ve bu konuda ülkesini seven her insanın particilik kimliğini bir kenara bırakarak duyarlılık gösterme mecburiyeti var.” dedi.

BİR TANE SAVCININ KILI KIPIRDAMIYOR

Adalet sisteminin düzgün işlemediğini ifade eden Koray Aydın, yaşanan olaylara karşı savcıların hareket etmediğini söyledi. Aydın; “Cumhurbaşkanıyla ilgili bir tweet atsam hemen davayı açar ama birileri eski bir milletvekilini ayda 10 bin dolar maaşa bağladım diyor, veren kişide ne 10 bin doları ben çanta çanta para verdim diyor araştırılmıyor. Bu kişi belli, bütün AK Partililerde biliyor. Bir tane savcının kılı kıpırdamıyor. Böyle bir ülkeyi kim dikkate alır. Türkiye’nin bundan sonra açığını kapatmakta kullanacağı paranın faiz oranları buna paralel olarak yükselecek. Yani tefecinin eline düşeceğiz. Bu devletin açığını yükseltecek, daha fazla enflasyon, daha fazla işsizlik demek. Türkiye böyle bir girdabın içindedir. Çıkış yolu bellidir. Kararlılığını ortaya koyan İYİ Partide birleşmektir. Bunu başarmak için elimizden geleni yapacağız. Tek kişinin iki dudağı arasından çıkan sözlere kalmış bir yapı oluştu Türkiye’de. Bu yapının devam etmesi mümkün değil. Şu anda büyük Cumhuriyet Savcıları Cumhurbaşkanı’na bakıyor. Bu iktidar şu anda devleti soyma yönünde her şeyiyle susmuş ve suçunu kabul etmiş durumdadır. Ruhsar Pekcan’ın yaptığı yanına kaldı. Dava açılması için sayımız yetmiyor, müsaade etmiyorlar.” dedi.

HAKLI OLDUĞUM KONUDA SUSMAM

Geçmişte ki adalet sisteminden bahseden Aydın, haklı olduğu bir konuda asla susmayacağını söyledi. Koray Aydın; “Bakanlığım zamanında benzer bir olaya giriştiler. Operasyon yapıldıktan bir hafta sonra televizyona kimseye haber etmeden giderek haberlerde benim üzerimden partime algı operasyonu yapıyorlar dedim. Ben buna müsaade etmem, bakanlığıma da güvenmem dedim. Hem bakanlıktan hem de milletvekilliğinden istifa ediyorum, herkes ne yapıyorsa yapsın verilemeyecek hesabımız yok dedim. İstifa için komisyon kuruldu, oylamalarda aklandım. Sonra seçim oldu seçinde AK Parti iktidar oldu. O zaman Tayyip Erdoğan’ın büyükşehir belediyesinden kalan bir sürü davası vardı. O davaları unutturmak için bir önceki hükümetin her partisinden birer ikişer kişiye yüce divana sevk kararı aldılar. Mecliste bununla ilgili görüşmeler başladı. İktidara yalvar yakar konuşanlar oldu. Mecliste kürsüye çıktım iktidar döneminde yapılan tüm pis işleri orada anlattım. Konuşmanın sonunda da iktidarsınız her şey sizin elinizde elinizden ne geliyorsa ardınıza koymayın, ben gideceğim hesabımı vereceğim. Sonrada sizden vermediğiniz hesapları sizden soracağım dedim. Sınırsız konuşma hakkı olduğu halde kanunu çiğneyerek konuşmamı engellediler. 11 hakimin ittifakıyla beraat ettim. Mahkeme tarihinde böyle bir şey yok. Bir o zamana bakıyorum birde şimdiki zamana bakıyorum. Ülkede adalet olursa, adalet sığınma yeridir. Onlar bu cesareti gösteremez. Haklı olduğum bir konuda sessiz kalmam.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.