Aydın: Türkiye kötü yönetiliyor, herşey artık çığrından çıkmıştır!

Bu haber 10 Temmuz 2020 saat 9:10 'de eklendi.

İYİ Parti genel başkan yardımcısı ve milletvekili Koray Aydın ile İYİ Parti Ankara İl başkanı Hemşehrimiz Yetkin Öztürk’ün Polatlı ziyaretlerinde son durak, İYİ Parti İlçe teşkilatı oldu. Vekil Aydın’ın düzenlediği basın toplantısında hükümete yüklendi. “AK Parti insanları tehdit eden ve özgürlükler konufsunda vatandaşı kısıtlayan bir partidir” diyen Aydın, Türkiye’nin kötü yönetildiğini ve herşeyin çığrından çıktığını vurguladı. Basın toplantısındaKoray Adın’ın ardından açıklamalarda bulunan İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk ise Polatlı’nın tarımın başkenti olduğunu ve tarımın desteklenmesi halinde Türkiye’nin kendi kendine yetebilen bir ülke olacağını belirterek “Polatlı Tarımını desteklemek, Türk tarımını desteklemek manasına gelir” dedi.

ÖZTÜRK: TARIMIN BAŞKENTİ POLATLI

Polatlı’ya İYİ Parti bölge milletvekilleri, Teşkilat başkanı Sayın Koray Aydın, Halil İbrahim Oral, Ankara yöneticilerinin, Polatlı’yı ziyaret ettiklerini aktaran Ankara İl başkanı Yetkin Öztürk, il başkanı olarak, İlçe başkanı Muharrem Durukan ile ev sahipliği yapmaktan Onur Duyduğunu aktararak şu açıklamalarda bulundu. Öztürk, “Bugün tek gündemimiz vardı, Tarım ve üretim bundan sonraki ikinci bölümde de esnafla ilgili ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. “ Tarımın Başkenti Polatlı” demiştik. Bugün Ziraat Odasın ’da yapılan sunumda da Bir kere daha tescillemiş olduk. Polatlı Tarımını desteklemek, Türk tarımını desteklemek manasına gelir. Bu konuda bugüne kadar vermiş olduğu desteklerden bakanlığından bugüne kadar Bölgemizde Milletvekilliği yapan başta Sayın Genel Başkan yardımcımız Koray Aydın Bey’e ve Bölge milletvekilimize teşekkür ediyorum”

TAKVİM BELİRLENEMİYOR

 İYİ Parti genel başkan yardımcısı ve İYİ Parti Milletvekili Koray Aydın Türkiye kötü yönetiliyor ve her şey çığırından çıktı diyerek şu açıklamalarda bulundu. Aydın, “Burada hepimiz ev sahibi gibiyiz o rahatlık hepimizde var. Bu bakımdan bütün kardeşlerimin arasında olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Elbette Polatlı Ankara siyasetine yön veren ilçelerimizden birtanesi. Bu bakımdan burada siyasetin ağırlığının da farkındayız. Zaten içinizden bir kıymetli çıkardınız o da bizim il başkanımız oldu. Onu da ben Polatlı’nın bir şansı olarak görüyorum ve değerlendiriyorum. Türkiye’de işler iyiye gitmiyor. Kestirmeden konuya girmekte fayda var. İşler iyi gitmiyor. Bu işin sonunun nereye gideceği konusunda hiç kimse doğru dürüst bir takvim belirleyemiyor. Türkiye kötü yönetiliyor. Her şey çığırından çıktı. Kontrol edilebilir değil artık” dedi.

AK PARTİ İNSANLARI TEHDİT EDEN BİR PARTİDİR

Aydın, “Özgürlükler konusunda yaşanan sıkıntılar, Azalacağı yerde artıyor. Kişilerin artık hayatlarının tanzimine yönelik bir iktidar organizasyonu ile karşı karşıyayız. Aklına eseni yapan insanları tehdit ederek, korkutarak, Onunla ilgili numuneler ortaya çıkararak, hem gazetecilerden hem siyasilerden hem de sivil toplumdan farklı farklı insanlar üzerinden oluşturulan baskı mekanizmalarıyla, kendi isteğine gidebilecek bir yol döşemeye çalışan siyasal iktidar, aslında en büyük kötülüğü kendisine yapıyor” dedi. Yalanın bir sınırı vardır arkadaşlar. Yalanı çok kullanırsanız, bir de yalanı kurumsal hale getirirseniz onun toplum nezdindeki alıcılığı düşer. Şuanda iktidarda inanmayan milyonlarca insanlar var. Niye Çünkü aynı yalanları dinlemekten bıktı usandı herkes. Belli aralıklarla damat televizyona çıkıp da ekonomimiz uçuyor. Her şey çok yolunda, şu kadar mesafe aldık, her şey mükemmel gidiyor diye konuştukça onu kendi evinde dinleyip. Hanesinde ki çocuklara cep harçlığı bile veremeyecek hale gelmiş isyanı, bağrışları kendi içinde yaşıyor. Ama bunun bir bedel ödetmeye döneceği günlerinde çok uzak olmadığını hep beraber göreceğiz” dedi.

TÜRKİYE BU DURUMU HAK ETMİYOR

 Aydın, “Türkiye bu durumu hak etmiyor. Türkiye bu demokratik düzene geçtiğinden beri Cumhuriyetle kazanmış olduğu kazanımlarını, bugün Borsa’daydık borsa da çıkışta bekleyen insanlarla görüştük. Orada bir arkadaşımız söyledi; ben dedi milli görüş geleneğinden geliyorum dedi. Ben 12 Eylül’de meramımı anlattım, konuşabildim. 28 Şubat’ı yaşadık, Hakkımızı aradık, Konuşabildik dedi. Şimdi aç ve sefil durumdayız hakkımız gasp ediliyor. Şimdi konuşamaz hale geldik dedi. Böyle bir Türkiye manzarasıyla karşı karşıyayız. Bu sürdürülebilir bir durum değil. Tarihe dönüp bakın bu yolu izleyenlerin sonu hep hüsranla bitmiştir. Her zaman şunu söylüyorum; “artık bu işin Partisi kalmamıştır.” Ezilenler, hakkı gasp edilenler, çocuğuna iş bulamayanlar, Parti ve yandaş ilişkisiyle menfaat ağını kendi etrafında örenlere karşı, ezilenlerin hakkı gasp edilenlerin bir ses çıkarması gerekiyor. Ben hep söylüyorum, her vatandaş isyan hakkını kullansın. Ne olacak nereye kadar gideceğiz. Herkesin evinde bu kadar işsiz varken, aldığı paralarla hayatını idame ettiremeyen Milyonlarca insan bas bas bağırırken, bunları görmemezlikten gelmek, pembe tablo çizerek insanları kandırma yöntemini hala devam ettiğini sanarak Bu insanlara dayatmaya çalışan zihniyete karşı, yeter artık! Deyip vatandaşın isyan hakkını kullanması lazım” dedi.

DEMOKRASİLERDE İSYAN SANDIKTIR

 Aydın, “İsyan demokrasilerde sandıktır. Sandıkta isyan etmek. Yalana, sahtekârlığa, üçkâğıtçılığa karşı nasıl İstanbul insanı isyan bayrağını açıp, 800 bin fark oluşturduysa bunu Türkiye genelinde olabileceği bir seçimde hep beraber yaşayacağız. Ben hep söylüyorum; bana göre artık AK Parti dönemi kapandı. Bu dönem kapanmıştır. Ne zamana kadar sürer diye soruyorsanız? Ne zaman seçim olursa o zamana kadar sürecek. Seçim kararını biz değil de onlar alacaklarına göre Hangi güne alacaklarsa bu milletin isyanını, bu milletin artık kandırılarak sırtından beslenenlere karşı, bu sırtlarına aldıkları insanları üstlerinden atacakları günlerin ben çok uzak olduğunu düşünmüyorum. Bu ülkenin merkez bankasında, eksi bakiye çalışıyor. İflas ettik diyeceğimde çok ağır olacak. Söylemekte zorlanıyorum. Merkez bankamız şuanda eksi bakiye ile çalışıyor. Bu kabul edilebilir bir durum değil. Önlerinde iki yol vardı; ya gidip IMF ile anlaşmak onu çok attıkları, tuttukları için yediremediler kendilerine ya da para basmadı. Şimdi o para basmak yolunu kullanıyorlar. Merkez Bankasının matbaaları gece gündüz çalışıyor. Şakır şakır para basıyorlar ve para sürüyorlar. Bu günü kurtarır, ayı kurtarır, belli bir dönemi kurtarır ama unutmayın, ekonomik alanda her basılan paranın karşılığını vatandaş öder” dedi.

 ENFLASYONUN BEDELİNİ VATANDAŞ ÖDER

 Aydın, “Bu aslında vatandaşın sırtına yüklenen bir vergidir. Görünmez ama vergidir. Niye, çünkü karşına enflasyonu çıkarır. Enflasyonun bedelini vatandaş öder. Bu yüzden darda ve sıkıntıda olanlar, hayatını idame ettirmekte zorluk çıkaranlar, garibanlar bu size karşı yapılmış bir harekettir. Sizin geleceğinizi elinizden alan bir harekettir. Para basmak en kolay yoldur. Ama bunun neticelerini vatandaşa ödetecek olan bu zihniyete karşı bunların maskesini düşürmek, vatandaşı uyarmak konusunda artık dimdik bir parti var. Bu iyilerin bir araya gelerek kurduğu bir Parti İYİ Parti cesurların partisi. Bu zalim düzene boyun eğmeyerek, Haklıların hakkını arayan, bu insanlar bugün iktidarın yüzüne ayna tutmada başarılı olmuş, onun gerçek yüzünü Türk milletine tanıtmakta ve anlatmakta başarılı olmuş bir siyasal kadro ortaya çıktı. Artık İYİ Parti bütün Türk milletinin duygularına hitap edebilecek, milli ve manevi duygularında aştıkları yerle onları kendi içerisine alabilecek, bir siyasal alan oluşturdu. Bu alanın içerisinde, ülkesini, milletini seven insana yer var. Artık çok şey demode oldu iktidarı öğrendik artık. Karşısındakilere çamur atmakta üzerlerine yok” dedi.

 SİZİ GİDİ YALANCILAR

Aydın, “Ne oldu? Terörist, FETÖ’cü dediniz. Sermayeniz bitti. Şimdi siz onu söylediğiniz de artık vatandaş dönüp size; Teröristte sizsiniz FETÖ’cü’de sizsiniz diyebilecek bir hale geldik. Ne oldu? Eliniz de ne kaldı şimdi? Bu kadar çamur atma siyasetiyle yürüttüğünüz ve Türk insanını ayrıştırdığınız bu yeni dönemde, biz İYİ Parti ailesi olarak; bütün vatandaşlarımızı kucaklayacak, bir araya getirecek bir sistemi oluşturmanın gayretleri içerisindeyiz. Hani belediyeler gidince vatandaşlara giden yardımlar yok olurdu? Sizi gidi yalancılar. Şimdi artık Belediyeler sizin dağıttığınızın çok daha fazlası fakir fukaraya dağıtıyorlar ” dedi.

AK PARTİ’NİN YALANCI DÜNYASINA AYNA TUTACAĞIZ

 Aydın, “ Sizin yalanlar üzerine kurulmuş olan ezberlerinizi boza boza yolumuza devam edeceğiz. Fakir fukaranın, garibin yanında olan, onlara el uzatıp samimiyetle, ihlasla onun arkasında duran bir İYİ Parti ailesi varlığı artık Türkiye’nin geleceğini kurtaracak bir hale dönüşmüştür. Önümüzdeki ilk seçimde de bu gücün ne manaya geldiğini hep beraber göstereceğiz. Özet AK Parti’nin yalancı dünyasına, vatandaşımıza ayna tutmaya devam edeceğiz. Onların yalanlarını, Türk milletini nasıl soyup soğana çevirdiklerini, yandaşların ceplerini doldurmaktan usanmadıklarını, herkes kendi çevresine baksın. Kendi dönemlerinde yarattıkları AK Parti zihniyetiyle, Fakir fukaranın lokmasını elinden alarak kurdukları bu düzeni yıkmak bize borçtur. Bunu hep birlikte başaracağız. Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.