Avrupa Futbol Şampiyonası’nda F Grubu’ndan çıkan A Milli Futbol Takımı, Çekya galibiyetinin ardından son 16 turunda D Grubu lideri Avusturya ile karşılaşacak.

Hakan Çalhanoğlu ve Cenk Tosun'un golleriyle Çekya’yı mağlup eden milliler, gözlerini Leipzig Stadı’nda oynanacak kritik maça çevirdi.

Türk futbolseverlerin yoğun ilgi göstermesi beklenen Avusturya - Türkiye mücadelesi tek maç üzerinden oynanacak ve kazanan takım adını çeyrek finale yazdıracak.

Süper ligde beklenmedik olay! Yıldız futbolcunun sözleşmesi feshedildi Süper ligde beklenmedik olay! Yıldız futbolcunun sözleşmesi feshedildi

Turkiye Euro 2024

ALMAN DEVLET TELEVİZYONLARI MAÇI YAYINLAMAYACAK

Ancak bu heyecan verici mücadele öncesinde, Almanya'da yaşayan Türk futbolseverleri şok eden bir gelişme yaşandı. Alman devlet televizyonları ARD ve ZDF, Leipzig'de oynanacak olan bu kritik müsabakayı canlı yayınlamama kararı aldı.

Yaklaşık 4 milyon gurbetçinin yaşadığı Almanya'da, üç ayda bir 55.08 Euro tutarındaki Radyo Televizyon vergisi ödeyen Türk vatandaşları, bu kararla büyük bir hayal kırıklığına uğradı.

Ard Zdf

Alman devlet kanallarının bu kararı, Almanya'daki Türkler arasında büyük tepkiyle karşılandı. Birçok Türk vatandaşı, kamu televizyonlarının bu tutumunu protesto etmeye hazırlanıyor.

Televizyon vergisi ödedikleri halde devlet kanallarında maçı izleyemeyecek olan Türkler, bu duruma karşı sosyal medyada da yoğun eleştirilerde bulunuyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ