Avrupa'nın en önemli organizasyonları içerisinde yer alan Avrupa Şampiyonası, Almanya'da tüm hızıyla devam ediyor. 2. hafta maçlarının bir çoğu oynanırken bazı maçlarda 22 Haziran'da oynanarak 2. haftayı tamamlamış olacak.

Avrupa Şampiyonası'nda kıran kırana oyunların dönmesi nedeniyle ortaya çıkan puan durumları pek iç açıcı durmuyor. Özellikler B grubunda bazı takımlar için işler pek yolunda gitmiyor.

B grubunda 2. maçlarının tamamlanmasının ardından 2 maçınıda kazanan İspanya 6 puanla zirvede yer alırken istediği performansı sergileyemeyen Hırvatistan 1 puanla 4. sırada yer alıyor. Hırvatistan takımında Luka Modric, Mateo Kovacic, Gvardiol, Kramaric, Livakovic ve Perisic gibi önemli isimler olmasına rağmen ilk maçında İspanya karşısında 3-0 mağlup oldu.

Hırvatistan 2. maçında kağıt üzerinde turnuvanın en güçsüz ekipleri arasında gösterilen Arnavutluk ile karşı karşıya geldi. Maçın ilk yarısını Arnavutluk 1-0'lık skorla kapatsada Hırvatlar ikinci yarıda arka arkaya bulduğu goller ile skoru 2-1'e getirmişti. Hırvatlar artık maçı kazandıklarını sanıyorken 90+5'de Gjasula sahneye çıktı ve attığı gol ile Arnavutluk sahadan 1 puan ile ayrıldı. Hırvatistan grupta oynadığı 2 maçta 5 gol yerken 2 gol atarak işleri bir hayli zora soktu.

Grubun 3. haftasında İtalya ile Hırvatistan karşı karşıya gelecek. Hırvatistan'ın İtalya'yı farklı yenerek ya da sadece yenmesi durumunda İspanya Arnavutluk maçında da İspanya'nın kazanması veya 1 puan alırsa Hırvatistan en iyi 3. olarak turnuvaya devam edebilir.

Ankara'da Kavurucu Sıcaklar Devam Ediyor: Beypazarı ve Polatlı Yanarken Elmadağ Gayet Serin Ankara'da Kavurucu Sıcaklar Devam Ediyor: Beypazarı ve Polatlı Yanarken Elmadağ Gayet Serin

Turnuvada pek bir iddiası olmasada rakiplerine boyun eğmeyen Arnavutluk 2 maçta 1 puan toplayarak 3. sırada yer alıyor. Arnavutluk 2 maçta 4 gol yeyip 3 gol atarak dişli bir rakip olduğunu herkese göstermiş oldu.

3. hafta maçları sonrası B grubundan İspanya'nın yanında kimin çıkacağı merak ediliyor.

Muhabir: ÖMER YILDIZCI