AVCI’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Bu haber 30 Ağustos 2019 saat 11:27 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Avcı mesajında şunları söyledi; “26 Ağustos sabaha karşı başlayan Büyük Taarruzun ardından 30 Ağustos günü Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile taçlanan zaferimizin 97.Yıl dönümü kutlu olsun. Askeri zaferlerle
yetinmeyip, bağımsız ve demokratik bir ulus-devleti kuran ve bu devletin yaşayabilmesini sağlayacak ekonomik altyapıyı inşa eden, insanları halifenin, padişahın, yabancıların, şeyhlerin, din adamlarının, aşiret reislerinin ve toprak ağalarının kulluğundan kurtaran ve onları her alanda bilinçlendirerek özgür yurttaşlar haline getiren, kadınları erkek kulluğundan kurtaran, Osmanlı’dan devralınmış farklı etnik köken ve inançlardan oluşan bir halktan çağdaş bir millet yaratan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve ülkesi için gözünü kırpmadan ölüme giden bütün şehitlerimizi unutmak onların zaferiyle gurur duymamak imkansız, Kahramanlarımızın vermiş olduğu milli mücadele ile bugünün terör örgütlerine karşı verilen mücadeleyi birlikte anmak ve eş tutmak tam anlamıyla tarihini bilmemek, tarihe ve o milli mücadeleyi veren kahramanlara yapılan saygısızlıktır, vefasızlıktır. Birlik ve beraberliği bozmak isteyen şer güçleri bugünde aynı emellerini sürdürmektedir. Bunlara karşı mücadelemiz 97 yıl önce olduğu gibi aynı kararlılıkla devam edecektir. 26 Ağustos günü başlayıp Başkomutan Mustafa Kemal’in komutasında ordumuzun 30 Ağustos günü zaferle sonuçlandırdığı Büyük Taarruz Meydan Muharebesi Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli aşaması olmuştur. O gün; din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bir araya gelen Anadolu’nun kahraman evlatları işgalci düşmanı ve işbirlikçilerini vatan topraklarından atmış, bağımsızlığımıza el uzatanlara gereken cevabı vermiştir. Hukuk ve insan haklarına saygılı yönetim anlayışıyla içinde yaşadığımız barış çağında yeni ekonomik ve siyasal zaferlere imza atarak, her alandaki eksiklerimizi hızla gidererek, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına girmek için gerekli çabayı göstermeliyiz. Ulusumuzun Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği bağımsızlık mücadelesi tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık mücadelesidir. Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı’nda Mustafa Kemal’in üstün savaş planı, Türk Ulusu’nun inancıyla birleşerek büyük bir zafere dönüşmüştür. Bu zaferle, sadece vatan toprakları düşmandan kurtarılmamış, ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlüğü tüm dünyaya duyurulmuş, bu ilkenin egemen olacağı bir devlet kurma anlayışı da güçlenmiştir. Kurduğumuz Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de bozmak isteyen şer güçler bulunmaktadır. Ancak, bunlara karşı 97 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugün de aynı azim ve kararlılıkla mücadele edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Şehitlerimizin kanıyla yazdığımız, bu büyük zaferi kutluyor, zaferin ve yurdumuzun ebedi Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere milli mücadelede hayatını kaybeden bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Polatlı Postası
Polatlı Postası[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.