AVCI: ZAM, ZAM, ZAM… YETER ARTIK!

Bu haber 03 Eylül 2022 saat 11:16 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 1 Eylül itibariyle geçerli olan konutlarda kullanılan doğalgaza yüzde 20,4, elektrik tarifesine yüzde 20 ve sanayide kullanılan doğalgazda yüzde 50,8, elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza ise yüzde 49,5 oranlarındaki zamların ardından vatandaşı kapkara bir kışın beklediğini belirterek, “İktidar Yurttaşa kapkara bir karakışı reva görüyor.  Ekonomi yönetilmiyor, savruluyor.  Son bir yılda yüzde 567 oranındaki bu bir yıllık zam oranı AK Parti iktidarının Türkiye’yi nereye sürüklediğinin göstergesidir. Enerjiyi yönetemeyen ekonomiyi yönetemez. Yurttaşlarımız ağır faturaların altından nasıl kalkacak? Acilen kapkara bir kış fonuna ihtiyaç var.” dedi.

YANLIŞ EKONOMİK POLİTİKALARINIZIN FATURASINI HEP VATANDAŞ MI ÖDEYECEK?

Elektrik ve doğal gaza 1 Eylül’den itibaren geçerli olmak üzere yapılan zamları “vicdansızlık ve insafsızlık” olarak niteleyen Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı,  Zamlarla yurttaşların sırtına yeni yükler yük bindirildiğini söyledi.  Avcı, “Elektrik birinci kademede yüzde 95, ikinci kademede yüzde 200. Yani vatandaşın daha çok kullandığı noktada yüzde 200 zam söz konusu… Doğal gaz yüzde 164-yüzde 273 oranlarında artış… Ama TÜİK’e göre yıllık enflasyon yüzde 80… Yani vatandaşın aklı ile alay eden bir iktidar var. Şu anda geldiğimiz noktada enerji politikaları kendi başına bırakılmış, vatandaşa da sadece zam kalmış. Zam yapmayı politika zanneden, fakat yanlış politikalarla bütün sıkıntı ve zulmü, zammı da milletin üstüne yükleyen bir iktidar var.” İfadelerinde bulundu.

ASGARİ ÜCRET VE EMEKLİ MAAŞ ZAMLARI ERİDİ

“Hemen ama hemen önlem alınmalı. Sayın Genel Başkan’ımız daha önce bir öneriyi tüm yurttaşlarımızla paylaşmıştı. “Karakış Fonu” demişti.  İktidarın acımasız zamlarıyla, kapkara bir karakış geliyor ve artık Kapkara bir kış fonuna acilen ihtiyaç var.” diyen Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Evinin sadece birkaç odasını ısıtabildiği halde ortalama  bin 200 liraya çıkacak bir doğalgaz faturası düşünün… Ortalama 600 TL İLE 750 TL arasına çıkacak bir elektrik faturası düşünün… Sanayide ve ticarethanelerde fatura daha da katlanacak…  Vatandaş nasıl üstesinden gelecek? Enflasyon almış başını gitmiş.  Sanayici, ‘Biz fiyat veremiyoruz, önümüzü göremiyoruz’ diyor.  Esnaf sattığı malın yerine yenisini koyma kaygısında, katlanan maliyetler ortada…  Asgari ücretli, emekçi, emekli nefes alamıyor.  Yeni elektrik doğalgaz zamları iğneden ipliğe yeni zam sağanağı olarak, markete, çarşıya, pazara yansıyacak… Kara kış bu zamlarla kapkara bir kış olacak… Cumhur ittifakı  dar gelirlinin omuzuna binmeyi ekonomi politikası zannediyor.” ifadelerine yer verdi.

MİLLET İTTİFAKI LİYAKATLİ BİR İKTİDARI YURTTAŞLARIMIZLA BULUŞTURACAKTIR

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, “Millet İttifakı, güven ortamının sağlandığı, enerji politikaların öngörülebildiği, arz güvenliğinin sağlanıp, vatandaşı ekonomi politikaları altında ezdirmeyen, böylesi buhran içerisinde bırakmayan öngörülü, liyakatli bir iktidarı yurttaşlarımızla buluşturacaktır.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.