Avcı; Verilen Sözler Bir Bir Yerine Getiriliyor

Bu haber 25 Haziran 2019 saat 11:04 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı yaptığı yazılı basın açıklamasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Selami Ovacık’a ve Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Şefliğinde mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan Mühendis Mehmet Karabayır ve ekibine teşekkür etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın göreve geldiği ilk günden itibaren Büyükşehir Belediyesi’nde Şeffaf Yönetim” anlayışı çerçevesinde önemli uygulamaları hayata geçirdiğini ifade eden Avcı açıklamasında  Asfalt Katılım Payları konusunda da önemli bir karara imza atıldığını belirtti. Avcı’nın açıklamasında öne çıkan başlıklar ise şu şekilde;

“ASFALT KATILIM PAYLARININ ÖDEMEYENLERİN TAPULARINA KONULAN ŞERHLERİ KALDIRDI”

“ANFA tarafından gerçekleştirilen yaklaşık 400 milyonluk Yeşil Alan ve Bakım Onarım İşi Teklif Alımı işinin canlı yayınlanması ile başlayan, daha sonra da Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nın sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak verilmesiyle devam eden şeffaf belediyecilik uygulamaları Başkentlilerin yüzünü güldürüyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan yollara döşenen asfaltlar nedeniyle vatandaşlardan alınan Asfalt Katılım Paylarının ödemeyenlerin tapularına konulan şerhleri kaldırdı. Yavaş, önceki dönemde “Asfalt Katılım Paylarını ödemeyen vatandaşların tapularına kısıtlılık şerhi konulması için Tapu Müdürlüklerine yazılar gönderildiğini ve bu yüzden vatandaşların tapularıyla ilgili birçok işlemi gerçekleştiremediğini belirtti.  Meclisin kararıyla daha önce haksız yere ödeyenlerle belli bir takvime bağlayarak mahsuplaşmaya gideceğiz. Yani parayı haksız yere ödediğini bize bildirip, haksızlığı tespit edilen vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz” açıklamasında bulunan Başkan Yavaş vatandaş odaklı hizmetlere devam edeceğiz” dedi.    

“ÖĞRENCİLERE FATURA İNDİRİMİ, SOSYAL DENGE TAZMİNATI, GİRİŞİMCİ KADINLARA DESTEK”

“Lisans ve önlisans öğrencilerinden bekar evinde kalanlar için su fiyatlarını %50 indireceğiz dedi bunu gerçekleştirdi. Memurların sosyal denge tazminatını sağladı. Girişimci kadınların Ayaş domatesinden ürettikleri salça ve şalgamın Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından alınacağını müjdeledi.”

“YÜZÜKBAŞI MAHALLEMİZİN İÇME SUYU SORUNUNU ÇÖZÜLDÜ”

“Yavaş, Başkentlilere verdiği vaatleri yerine getirmek için bütün birimleriyle ve Meclis üyeleriyle birlikte hizmete aralıksız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi meclis üyemiz Selami Ovacık Yüzükbaşı Mahallemizin içme suyu sorununu çözmüş ve Polatlı soğanının depolanmasındaki firenin minimum seviyeye indirilmesi için meclise önerge vermiş ve gündeme alınmasını sağlamıştır.”

“95 MAHALLEMİZE HİZMET GÖTÜRÜLMEYE DEVAM EDİYOR”

“İlçemiz de bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza bağlı Fen işleri Daire Başkanlığı Fen işleri Şefliği de Mühendis Mehmet Karabayır ve ekibi ile birlikte gece gündüz demeden Merkez mahallelerimiz dahil 95 Mahallemize hizmet götürmeye devam ediyorlar. Mahalleler arası bağlantı yolları ve tarım yollarındaki çalışmalar devam ediyor. Yenimehmetli ile Yeşilöz Mahalleleri arası grup yolu asfalt çalışması, Yaralı Mahallesi tarım yolları reglaj çalışması, Yaralı Hacıosmanoğlu Mahalleleri arası grup yolu asfalt yama çalışmaları yapılırken, Ömerler ve  Eskikarsak, Özyurt ve Gençali  Mahallelerinde  doğal afet sonucu oluşan enkaz ve temizlik çalışmaları devam ediyor. Merkezde ise Şehitlik Mahallesi Bıyıktay Caddesi nde asfalt yama çalışması devam etmekte. Bütün amacımız Polatlı’ya en güzel şekilde hizmet etmektir.  Belediye Başkanımıza, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Selami Ovacık’a ve Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Şefliğinde mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan Mühendis Mehmet Karabayır ve ekibine teşekkür ediyoruz.”

Polatlı Postası[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.