Avcı: Vergi ödemek yurttaşlık bilincinin en önemli göstergelerinden biridir

Bu haber 28 Şubat 2020 saat 8:25 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 31. Vergi Haftası münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, mesajında; ‘’Güçlü ve kayıt altında bir ekonomik alt yapımızın oluşturulması sürecinde büyük bir özveriyle görev yapan değerli vergi dairesi mensuplarının ve tüm vergi mükelleflerinin 24 Şubat -1 Mart tarihlerini kapsayan 31. Vergi Haftasını içten duygularımla kutluyorum” ifadelerine değindi.
VERGİDEN KAÇINMAK’’ TOPLUMSAL DEĞERLERİMİZE ZARAR VERİYOR
Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, vergi mevzuatının daha adil, etkin, anlaşılır ve kolay ulaşılabilir bir yapıya sahip olması, vergi tabanının genişletilmesi, vergiye uyum maliyetinin azaltılarak yatırım ortamının iyileştirilmesi, istihdam artışı, kayıtlı ekonomiye geçişi özendirerek ekonomide verimlilik ve rekabet gücünün yükselmesi amacıyla yasal düzenlenmelerin yapılması gerekliliğine vurgu yaparak;
‘’Ülke olarak ekonomik kalkınma sürecimizin ivme kazanması ve gelir dağılımındaki çarpıklıklarının giderilmesi aşamasında vergilendirme sisteminin tabana yayılarak işlerlik kazanması en büyük dileğimizdir. Vergiden kaçınmak gibi cümlelerin kurulmaması da bu konuda önemlidir. Zira bu söylem ve uygulamalar hem vergi sistemimize hem de toplumsal değerlerimize zarar vermektedir’’ dedi.
VERGİLER ADİL BİR BİÇİMDE SAĞLANACAK
Ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı mesajında, ulus olarak kalkınmanın, kamu hizmetlerinin vatandaşa daha etkin şekilde ulaştırılmasının ve gelecek nesillerin daha müreffeh bir ortamda yaşamasının, vergilerin adil bir biçimde sağlanacağını belirtti.
AVCI: HERKES GÜCÜNE GÖRE ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜ
Başkan Avcı, mesajına devam ederek; ‘’Yurttaşlık bilincinin en önemli göstergelerinden birisi de vergi ödemektir. Vergi, Anayasamızda yer alan ve herkesin gücüne göre ödemekle yükümlü olduğu bir görevdir. Tüm kamu hizmetlerinin, etkin ve hızlı şekilde yürütülmesinde, gerekli olan ekonomik kaynağının sağlanmasında büyük önem taşıyan vergi gelirleri, ekonomik ve sosyal sonuçları itibariyle önemli bir olgudur.
Bu nedenledir ki bizler yurttaşlık ödevi olarak, ülkemizin kalkınmasında en önemli paya sahip olan vergi konusunda üzerimize düşen görevleri yerine getirmekle sorumluyuz. Vergi haftasının; ülkemizin, milletimizin refahının artırılmasına, vergi konusunda yaşanan sıkıntıların çözümüne öncülük etmesine ve vergi bilincinin gelişimine katkı sağlaması diliyorum’’ sözlerine değindi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.