Avcı: Üç fidan bizlere umut verdi

Bu haber 07 Mayıs 2020 saat 9:10 'de eklendi.

Türkiye’de Sol hareketinin önemli isimleri arasında yer alan 68 gençlik hareketi önderleri Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idamlarının 48’nci yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı basın açıklaması yayımladı.

AVCI: DENİZ GEZMİŞ, HÜSEYİN İNAN VE YUSUF ASLAN HAYATLARINI ORTAYA KOYDU

Açıklamasında Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın bu topraklarda oynanan oyunu bozmak için hayatlarını ortaya koyduğunu kaydeden Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı;

“Onların mücadelesi bize hep örnek oldu. Bundan sonra da ışık tutmaya devam edecek. Mustafa Kemal’ler, Deniz’ler, Hüseyin’ler, Yusuf’lar, Uğur’lar bu topraklarda emperyalizme karşı mücadele verip bu uğurda hayatlarını verdilerse, biz de onların yürüdüğü yolda aynı şekilde yürüyoruz, yürümek zorundayız” dedi.

AVCI: TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı açıklamasına devam ederek; “Değişim yapmak büyük bir cesaret, yürek, bilgi ve birikim meselesidir. Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, toplumun önüne geçerek ülkenin yeniden bağımsızlığı için hayatlarını ortaya koymuşlar ve mücadele vermişlerdir. Onlar da bizler gibi bu ülkenin geleceğini düşünüyorlardı. Onların vizyonu, misyonu çok daha büyüktü. Deniz Gezmiş ve arkadaşları “Tam Bağımsız Türkiye” idealleri için sonuna kadar dik durmuş; köylüye toprak, işsize iş, işçiye özgürlük, halka hürriyet mücadelesini vermiştir. Onlar, bu toprakların en büyük devrimcisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ten aldıkları mücadele azmi ile emperyalizme karşı ezilenlerin ve yoksulların sesi olmuşlardır. Üç Fidan yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada baskıya karşı direnişin, sömürüye karşı bağımsızlığın ve faşizme karşı özgürlüğün ölümsüz sembolleri olmuştur.”

AVCI: MİNNETLE ANIYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı; “Minnetle anıyoruz. Bizlere umut veren üç fidan ve biz onların umuduyla aşılmazları aşalım, mücadelemizi onların umuduyla gerçekleştirelim. İdam kararı verenler akıllarda kalmadı ancak Deniz, Hüseyin ve Yusuf, bugün gönüllerde ve mücadelemizde yaşıyor. Sonsuza kadar devam edecek. Ruhları şad olsun” ifadelerinde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.