AVCI: TÜRKİYE CUMHURİYETİ ATATÜRK ÖNCÜLÜĞÜNDE GAZİ VE ŞEHİTLERİMİZİN BİZLERE ARMAĞANI VE EMANETİDİR

Bu haber 20 Eylül 2021 saat 10:01 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü kutlama mesajı yayımladı. Avcı mesajında: “Türkiye Cumhuriyeti, ‘Ölümsüz Önderimiz’ başta olmak üzere, yurdu için canını ortaya koymaktan çekinmeyen tüm kahramanlarımızın, şehitlerimizin ve gazilerimizin bugünkü kuşaklara armağanı ve emanetidir.” dedi.

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ TÜRK ULUSU’NUN SONSUZA KADAR YAŞAYACAĞININ ÖLÜMSÜZ SİMGELERİDİR

Türkiye Cumhuriyeti’nin şehitlerin ve gazilerin armağanı ve emaneti olduğunu belirten Avcı: “Şehitlerimiz ve Gazilerimiz; Türkiye Cumhuriyeti’ nin sonsuza kadar yaşayacağının, Türk Ulusu’nun bu uğurda hiçbir özveriden kaçınmayacağının ölümsüz simgeleri olarak, gönüllerdeki saygın yerlerini almışlardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir” sözüyle, Türk Ulusu’nun yaşam felsefesini ve geçmişten günümüze taşınan soylu kişilik özelliklerini en güzel biçimde dile getirilmiştir. Güzel yurdumuz üzerinde Atatürk öncülüğünde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti, ‘Ölümsüz Önderimiz’ başta olmak üzere, yurdu için canını ortaya koymaktan çekinmeyen tüm kahramanlarımızın, şehitlerimizin ve gazilerimizin bugünkü kuşaklara armağanı ve emanetidir.” dedi.

TÜRK ULUSU ŞEHİT VE GAZİLERİNİ HER ZAMAN EN YÜCE DUYGULARLA ANIMSAMAKTA

Türk insanının şehit ve gazi olmayı büyük bir onur olarak gördüğünü vurgulayan Avcı: “Türk insanı askere gitmeyi, iç ve dış tehditlere, bölücü eylem ve girişimlere karşı yurdumuzu savunmayı, bölünmez bütünlüğümüzü korumak için gerektiğinde şehit ve gazi olmayı büyük bir onur saymıştır. Böyle onurlu bir savaşın sonucunda kazanılan Sakarya Zaferi’nin ardından TBMM tarafından Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanı verilmesi, Türk Ulusu’nun O’nun kişiliğinde tüm şehitlerine ve gazilerine duyduğu saygının ve gönül borcunun bir anlatımıdır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, yüce Türk Ulusu’nun mensubu olmanın verdiği gurur ve güvenle, ülkelerine hizmet etmişler, yurtseverlikleriyle örnek olmuşlardır. Türk Ulusu, şehit ve gazilerini her zaman en yüce duygularla anımsamakta, onlara sonsuz sevgi ve saygı duymaktadır. Kahramanlıkları ve cesaretleriyle övünülen gazilerin, seçkin kişiliklerine yaraşır koşul ve olanaklara kavuşmalarının sağlanması, sorunlarına ilgi gösterilmesi ve kalıcı çözümler üretilmesi, haklı beklentilerinin karşılanması konusunda herkesin, sorumluluklarının bilinciyle hareket edeceğine inanıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı’ verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyor, ülkesi için canı pahasına savaşan tüm şehitlerimizi saygıyla, gazilerimizi gönül borcuyla anıyor, esenlikler diliyorum.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.