Avcı: Samsun’da Yakılan Özgürlük Meşalesi Hiç Sönmeyecek

Bu haber 19 Mayıs 2020 saat 9:18 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak şu açıklamalarda bulundu.

Avcı, ‘’ 19 Mayıs tarihi, Türk Milleti’ne vurulmak istenen esaret zincirinin kırılması amacıyla, milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde işgal güçlerine karşı şahlanışı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilk adımıdır. Türk Milleti’ni aydınlığa kavuşturan, istiklal mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs, Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmiş bir bayramdır. O, ‘Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır’ sözüyle Türk gençliğinin sonsuz vatan aşkına olan güvenini vurgulamış ve Millî Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’a çıktığı 19 Mayıs tarihini ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak gençliğe armağan etmiştir” dedi.

BİZLERE DÜŞEN; GENÇLERİMİZE FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLAMAK

Avcı,  ‘’Samsun’dan yakılan özgürlük meşalesini söndüremeyecekler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının mirasına zarar veremeyeceklerdir.’’ diyen Avcı, mesajında ‘’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Benim doğum tarihim 19 Mayıs 1919’dur’ dediği, bağımsız ve modern Türkiye’nin temellerinin atıldığı gün olan 19 Mayıs 1919, aydınlık yarınlar için, özgür bağımsız bir gelecek için tutuşturulan bir bağımsızlık meşalesidir. 19 Mayıs 1919’da başlayan büyük yolculuğun 101.’inci yıldönümünde çağdaş, laik, bilimsel düşüncenin ışığıyla harmanlanmış, aydınlık geleceğimizin teminatı gençlerimizin yarınlarımıza umut olacağı inancını taşıyorum. Bizlere düşen; gençlerimize fırsat eşitliği sağlamak, gelecek kaygısı yaşamadıkları, özgür bireyler olarak özgüven içinde yetiştikleri bir ülke kurmaktır’’ dedi.

GENÇLER, BU DEĞERLİ EMANETİ SONSUZA KADAR KORUMALIYIZ

 Avcı,‘’ Sevgili gençler, bu değerli emaneti sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak en önemli görevinizdir. Kendinizi gelişmeye, yeniliğe açık, bilgi toplumunun gerektirdiği niteliklere sahip gençler olarak yetiştirmeli ve geleceğe güvenle bakmalısınız. İnanıyorum ki, Cumhuriyet’in yılmaz bekçisi olan gençlerimiz, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında yüksek sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek, şartlar ne olursa olsun çağdaş değerlerden asla ödün vermeyeceklerdir. Geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimizin, Türkiye’nin bugünkü manzarasını ibretle ve endişeyle takip ettikleri açık ve nettir” dedi.

GENÇLERİMİZ GELECEK KAYGISI TAŞIMADIĞI ZAMANA ULAŞMALIDIR

Avcı, ‘’ Temennim, her bir gencimizin huzurlu, mutlu ve gelecek kaygısı taşımadan yaşayacağı günlere yakın bir zamanda ulaşmalarıdır. Demokratik idealler, ilerleme ve kalkınma yolunda gençlerimize düşen bu önemli görevde onların her zaman en büyük destekçileri olacağımızı belirterek, bu vesileyle büyük Türk Milletinin ve değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum. 101 yıl önce başlattıkları bağımsızlık mücadelesi neticesinde, bizlere Vatan ve Cumhuriyet’i kazandıran, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadele Kahramanlarına ve aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, muhterem anılarını saygı, minnet, hürmet ve hayranlıkla yad ediyorum’’ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.