Avcı: Salgın konusuna ciddiyetle yaklaşıyoruz

Bu haber 25 Mart 2020 saat 8:44 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Corona virüsü (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında bir basın açıklama yaparak şu ifadelerde bulundu.
Avcı, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezimiz, Parti Meclisimiz, İlgili Kurul ve komisyonlarımız, İl ve İlçe Başkanlıklarımızla Corona virüsü ( Covid-19) salgını ile topyekûn mücadele konusuna ciddiyetle yaklaşıyoruz. Tüm dünyada Pandemi haline gelmiş bu salgınla mücadele konusunda yurttaşlarımızı bilgilendirme gayretimize hız kesmeden devam ediyoruz. Bu mücadeleyi sahada etkin bir şekilde sürdürüyoruz. Büyükşehir Belediyelerimiz tüm birimleriyle bu mücadelede ön almaya devam ediyor. Bu salgın bize farklılıklarımızı bir kenara bırakarak birlikte hareket etmemiz gerektiğini göstermiştir.
BU SALGINI DAYANIŞMA İÇİNDE HEP BİRLİKTE YENECEĞİZ
Avcı, “Bu salgın bize ancak herkesin kurallara uyması halinde sağlıklı kalınabileceğini göstermiştir. Bilimsel aklın yol göstericiliğinde tüm sorunların çözülebileceğini göstermiştir. Bu salgın bize hiç tanımadığımız bir kişinin de sağlığından sorumlu olduğumuzu göstermiştir. Bu salgını dayanışma içinde hep birlikte yeneceğiz. Polatlı’da tüm siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının içinde bulunduğu geniş çerçevede bir ‘’ Kriz Komisyonu ‘’ ivedilikle oluşturulmalıdır” dedi.
KRİZ MASASI OLUŞTURMAK ELZEMDİR
Avcı, “Şimdiye kadar yurttaşlarımıza dair her konuda uyarılarımızın, çözüm önerilerimizin ve raporlarımızın sonuçlarının doğruluğu ortadadır. Polatlı için en olumsuz olasılıklar düşünülerek çözüm noktasında toplumun tüm kesimlerinin bulunduğu, bilimsel aklın yol göstericiliğinde, Polatlı’lı hemşehrilerimizin mutlak faydasına bir kriz masası oluşturmak elzemdir. Hemşerilerimizin can sağlığı, ciddi bir biçimde yaşanmaya başlayan ekonomik ve sosyal sorunlarla ilgili çözümler üretebilmek ancak ortak akılla mümkündür.
Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun salgınla mücadele noktasında ülkemize dair 13 maddeyle özetlediği konular dikkate alınmalı ve yerel anlamda da uygulanmalıdır‘’ dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun salgınla topyekün mücadeleyi öngören 13 madde ise şu şekilde;
“ Aile Yardımları” sigortası çıkarılmalı. Her yoksul aile 2 bin liralık ödenek ayrılmalıdır. 5 Şubat 2019 tarihinden beri toplanmayan Ekonomik ve Sosyal Konsey toplanmalı, tüm ilgili kurumlar da davet edilmelidir. Sağlık kuruluşlarının tıbbi ve konaklama ihtiyaçları karşılanmalıdır. Kamu sağlık kuruluşlarındaki eleman açığı hızla giderilmelidir. Hem salgın hem de milli güvenlik açısından askeri hastaneler açılmalıdır. Merkezi yönetim ve belediyeler eş güdüm içinde çalışmalıdır. Geçici olarak kapatılan iş yerlerinden, esnafın kira harcamamaları hazine bakanlığınca karşılanmalı, çalışanların ise asgari ücret üzerinden işsizlik sigortası fonundan karşılanmalıdır.
TBMM’DE YENİ BİR DÜZENLEMEYE GİDİLMELİDİR
Çiftçilerin borçları yeniden yapılandırmalı ve faizsiz olarak ertelenmelidir. Okulların zorunlu olarak ücretli öğrenmen ve kursiyer öğretmenlerin mağduriyetleri giderilmelidir. Küçük ve orta boy işletmelerin kredi kullanmaları için TBMM’de yeni bir düzenlemeye gidilmelidir. Konaklama, ulaşım gibi faaliyetler gösteren yerlere kolaylık sağlanmalıdır. Yoksullar sağlıkları ile uğraşırken, 2 bin liralık gelir güvencesi sağlanmalı Kendi sağlıklarını tehlikeye tehlikeye atanlara her ay 2 maaş yatırılmalı ve sağlıkta şiddet Kamu ve özel işbirliği ile yaptırılan, hazine garantili ödemeler 1 yıl ertelenmelidir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.