AVCI: POLATLI’NIN KALİTELİ SU ÖZLEMİ SONA ERMİŞTİR

Bu haber 13 Temmuz 2020 saat 9:21 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı, Büyükşehir Meclisi’nde Polatlı’nında içinde bulunduğu ASKİ borçlanmasına yönelik değerlendirmelerde bulunduğu bir basın toplantısı düzenledi. Avcı, Poltlı’nın bu hizmeti on yıllar öncesinde hak ettiğini söyledi. Avcı, “Öncelikli olarak ilk teşekkür sizlere. Bu süreçte haksız eleştiriler almak pahasına kamuoyunu bilgilendirmek noktasında yaptığınız haberlerle, Polatlı’nın faydasına, aklın ve vicdanın sesi oldunuz. Aralık ayından bu yana süreci birlikte yaşadık. İlk red durumunun akabinde Ocak ayında Yüzükbaşı İsale Hattında ciddi bir arıza yaşandı. On yılların yorgunu, çürümüş boruların durumunu yerinde tespit ettiniz” dedi

BAŞ GÖSTEREN ARIZALAR

 Avcı, “Arızanın olduğu o gece Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın ziyareti, hattın durumuna tanık oluşu sonrasında Pandemi döneminde daha da hayati bir önem arz eden su ihtiyacı. Şehir merkezimizdeki hatlarda da baş gösteren arızalar. Bu noktada Aralık ayındaki öngörünün önemini bir kez daha gözler önüne sermektedir” dedi.

İHALE REKOR BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

 Avcı, “Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak önceki yıllarda olduğu gibi Polatlı’mızın su sorunu ile ilgili raporlandırmalarımızı ASKİ ve Büyükşehir Belediye birimlerimize ilettik. Kapsamlı raporlarla Polatlı’mızın su sorununun hayati önemini vurguladık. Elbette ki bu çalışmalarımızın pratiğe dönüşmesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın Polatlı faydasındaki iradesi çok önemlidir. 26 kilometrelik asbestli boruların değişimi ihalesi rekor bir katılımla, şeffaf bir biçimde gerçekleşmiştir ” dedi.

KALİTELİ İÇME SUYUNA KAVUŞMANIN ÖNÜ AÇILMIŞTIR

 Avcı, “Kaybedilen 8 aylık süreç ve bu süreçteki muhtelif su arızaları göstermiştir ki; Bu sorun ertelenemez, ötelenemez, reddedilemez mahiyettedir. Nihayetinde Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin 10 Temmuz toplantısında Polatlılı hemşerilerimizin beklentisine uygun bir biçimde, Polatlı’mızın öncelikli olduğu su altyapı çalışmalarına ilişkin ASKİ‘nin borçlanma talebine, oy birliği ile 472 milyon TL borçlanma yetkisi verilerek ve en kısa sürede ihale edilerek Polatlı’mızın kaliteli içme suyuna kavuşmasının önü açılmıştır” dedi.

POLATLI BU HİZMETİ ON YILLAR ÖNCESİNDEN HAKKETMİŞTİR

 Avcı, “Olası zaman kaybının önüne geçmek adına da İvedik Polatlı Ana İsale Hattı tek seferde ihale edilecektir. Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti Meclis Gruplarının dik duruşları, Milliyetçi Hareket Partili, Adalet ve Kalkınma Partili meclis üyelerimizin oyları ile Polatlı Halkımızın geleceğine dair hayati önemde bir karar alınmıştır. Polatlı bu hizmeti on yıllar öncesinden hakketmiştir ” dedi.

POLATLI İVEDİK SU HATTINA KAVUŞACAK

 Avcı, “Zehir saçan borular yenilenecek, Polatlı İvedik su hattına kavuşacak, Polatlı Kent Medeniyeti noktasında ciddi bir aşama kaydedecektir. Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışının temeli yurttaştır, insan ve toplum sağlığıdır. Bu noktada kıymetli başkanımız sayın Mansur Yavaş’a, Polatlılı yurttaşlarımızın teşekkürlerini bir kez daha ifade etmek isterim. Bu karardaki oy birliği, aklın ve vicdanın gereğidir. Polatlı her şeyin en iyisine layıktır. Tüm Polatlı’mıza hayırlı olsun” dedi.Haber/ DENİZ UYAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.