AVCI: POLATLI BELEDİYESİ LOGO SEÇİMİ SİYASİLEŞTİ!

Bu haber 21 Ağustos 2020 saat 8:05 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök Polatlı Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütünü ziyaret gerçekleştirerek Polatlı’nın sorunlarına değindi. Ziyarette CHP ilçe Başkanı Haşim Bilal Avcı, Polatlı Belediyesi tarafından Polatlı Belediyesi logosunun değişmesine yönelik yapılacak halk oylamasına ilişkin de dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu. Avcı “1 numarada bulunan logo Polatlı’nın tarım kenti oluşuyla Sakarya’nın meydan muharebesinin burada oluşuyla ilgili en uygun olan bir numaraydı. Ama ne yazık ki burada logoyla ilgili siyasileşti. Tabii herkes kendi logosunu yapacak diye bir şey yok bu bir belediyedir” diyerek eleştiride bulundu.

BİZE GERİ DÖNÜŞLER SAĞLANIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök’ün ziyaretinden memnun olduğunu dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Teşkilat Başkanı Haşim Bilal Avcı şunları söyledi. Polatlı’da pandemiden dolayı ciddi anlamda sıkıntılar yaşamaktayız. Bugün aramızda çok önemli bir konuğumuz var. Ne zaman haber etsek ne zaman kendisini arasak telefonumuzu açıp Polatlı’nın sıkıntılarını ilettiğimizde çözüm yollarını Türkiye Büyük Millet Meclisinde soru önergesiyle ilgili bakanlıklarla temaslarını sürdürüp bize dönüşlerini sağlıyorlar. Öncelikle CHP Ankara Milletvekilimiz, Sayın Levent Gök bugün aramızda bu katkılarından dolayı yıllardır beraber siyaset yapıyoruz. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Her zaman mecliste bizi ağırlayıp Polatlı sorunları ile ilgilenmiştir. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

LOGO SEÇİMİ SİYASİLEŞTİ!

Avcı, “Geçtiğimiz dönemde meclis üyesi arkadaşlarımızda burada Polatlı logosuyla ilgili dün halk oylamasıyla Polatlı Belediyesi başlatmış durumdadır. 1 numarada bulunan logo Polatlı’nın tarım kenti oluşuyla Sakarya’nın meydan muharebesinin burada oluşuyla ilgili en uygun olan bir numaraydı. Ama ne yazık ki burada logoyla ilgili siyasileşti. Tabii herkes kendi logosunu yapacak diye bir şey yok bu bir belediyedir. Siyasiler tarafından yönetilir ancak bir tek logo olur. Bu logoda Polatlı’ya uygun logodur. Bizim kullandığımız logo uygun logodur. Ama ne yazık ki siyaset için içine de girmiş bulunmaktadır. Bu konuyla ilgili sizleri de bilgilendirmek istedik” dedi.

POLATLI ANKARA’NIN EN BÜYÜK İLÇELERİNDEN BİR TANESİDİR

Polatlı’nın Ankara ilçeleri arasında ayrıcalığı olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök, “Polatlı Ankara’nın en büyük ilçelerinden bir tanesi, hatta birincisi. Polatlı’nın Türk tarımı üzerinde büyük etkileri olan bir yerdir” diyerek şunları ifade etti. Çok zor bir süreçten geçerken bu ziyaretleri yapıyoruz. Tabii çok dikkatli olmamız gereken bir salgın döneminin koşullarında siyaset yapmakta zor. Siyaset insanlarla kaynaşmaktır. Hasbihal etmek yakınlaşmak sarılmaktır. Ama maalesef bu süreçte dokunmaktan, hatta aile bireylerine dahi dokunmaktan korkar hale geldiğimiz bir süreçte dikkatli olmamız gerekiyor. Bu dikkati göstereceğiz. Bu dönemi olabildiğince aşmaya gayret edeceğiz. Polatlı Ankara’nın en büyük ilçelerinden bir tanesi hatta birincisi. Polatlı’nın Türk tarımı üzerinde büyük etkileri olan bir ilçe. Hububat deposu soğan, buğday deposu olan bir ilçe. Polatlı özellikle yol güzargahı olması nedeniyle bir cazibe merkezi olmaya aday bir ilçe tabii doğru yönetilirse bu şekilde olacaktır” dedi.

BAŞKANLARININ ÖNLENDİĞİNE TANIK OLDUK

Gök, “Salgın hastalığının arttığı süreçte elbette bunun en büyük etkilerinden nasibini alan kesimlerde her zaman halkımız oluyor. Geçimini kendi sağlayarak esnafımız, çiftçimiz diğer serbest meslek mensupları bu dönemden çok etkilendiler. Türkiye’de inanılmaz manzaralar yaşandı. Örneğin Devletin bir yandan önemli birimleri olan Belediyelerin halka ulaşmaları konusunda devlet aygıtında Belediye’de çalışmalarını engelleyen bir tablo sergiledi. Bu inanılmaz bir tablodur. Halbuki tüm dünyada herkes var gücünü ortaya koymuş Tüm güçlerini birleştirmiş. Topluma insanlara nasıl yararlı olabiliriz diye herkes biranda bir mücadele verirken bir baktık ki Türkiye’de bir mücadele veriliyor adı altında elini taşın altına sokmaya çalışan Belediye Başkanlarının önlendiğine tanık olduk”

YARDIMLAR HALEN BANKALARDA BLOKE HALİNDE DURUYOR

Gök, “Yardımlar halen bankalarda bloke halinde duruyor. Böyle bir durumdan insanlarımızın çoğu muzdarip. Örneğin pazarcı esnafı, yani bu insanlar ne oldu bu süreçte bunlara kim ulaştı ne oldu hepsi ortada kaldı. Cüzi bir işsizlik ödeneği verildi. Çoğu kişi onu da alamadı. Ciddi bir mağduriyet yaşandı. Bu süreçte elbette bizimde Belediyemizin katkıları Ankara için konuşalım Ankara İnsanımızı rahatlatan bir tablo içerisinde oldu ama Devletin böylesine Birbiriyle çelişen bir tavır sergilemesi hepimizin eleştirmesi gereken bir konudur” dedi.

SÜREÇ İYİ YÖNETİLMEMİŞTİR

Gök, “Süreç iyi yönetilmemiştir. Bugün Ankara’da ve Tüm Türkiye’de açıklanan rakamların ötesinde bu hastalığın arttığına dair bilgiler geliyor. Polatlı’da da nitekim arttığına tanık oluyoruz. İşte bu yüzden dikkatli olmak durumundayız. Bizimde 2 milletvekili arkadaşımız pandemi salgınından dolayı hastanede yatıyorlar. Onlara da geçmiş olsun diyorum. Tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum sağlık emekçilerine teşekkür ediyorum” dedi.

2 TANE 300 YATAKLI HASTANE NİÇİN KAPALI DURUYOR?

Gök, “Biz ne yapacağız? Biz insanlarımızı bulundukları tablodan çıkartıp layık oldukları sağlık koşullarına ulaştırmamız lazım. Ama bir bakıyoruz Polatlı’da 2 tane 300 yataklı yer hastanede kapalı duruyor. Niye duruyor? Polatlı’da daha çok kent ağırlıklı bir nüfus var. 2 Tane hastane kapalı tutuluyor. Polatlı burada Haymana’ya komşu Ankara’ya yakın. Sivrihisar ve Ayaş’a komşu yani burada ki hastanelerinde ayağa kaldırılması sadece Polatlı için değil, Bölge içinde aynı zamanda yaralı olmaz mı diye ben bu soruyu soruyorum. Polatlı’da 2 tane 300 yataklı hastane niçin kapalı duruyor? Biz elimizde ki hastaneleri değerlendiremiyoruz. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Bir kere sağlık niteliğini kalitesini ve niteliğini arttırmak mümkündür ve Polatlı’da da bundan daha iyi bir yerdir ” dedi. Haber/DENİZ UYAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.