AVCI: PEYGAMBERİMİZİN GÜZEL AHLAKTAKİ ÖRNEKLİĞİ ÖNE ÇIKMALIDIR

Bu haber 16 Ekim 2021 saat 5:00 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı Mevlid Kandili mesajı yayımladı. Avcı, “Mevlid; doğum zamanı, doğulan yer ve zaman anlamına gelmektedir. Peygamber Efendimiz (SAV)’in doğduğu geceye Mevlid Gecesi denir. Bu gece aynı zamanda Rebiülevvel ayının on ikinci gecesidir. Dünyanın her kesiminden Müslümanlar, her sene bu geceyi Mevlid Kandili olarak kutlamaktadır.” dedi.

AHLAKİ VASIFLARINI KAYBETMİŞ TOPLUMLARIN YÜKSELMESİ ASLA DÜŞÜNÜLEMEZ

CHP Polatlı İlçe Başkanı Avcı mesajında şu ifadelere yer verdi; “İnsanlığı ayakta tutan, insanı mükemmel kılan ve yücelten kuşkusuz ki ahlaki değerlerimizdir. Ahlaki vasıflarını kaybetmiş toplumların yükselmesi asla düşünülemez. Bu itibarla evrensel ahlak kurallarının muhafaza edilmesi, hem insani hem de dini bir görevdir. Ancak, dini söylem ve sembollerin yoğunlaştığı bir süreçte olmamıza karşın toplumsal bir sorun olarak nefret, hiddet, şiddet, ayırımcılık, haksızlık ve yolsuzluk da artış göstermektedir. Kişisel ve organize çıkarlar uğruna insani ve vicdani değerlerin erozyona uğratılmasının zararları her geçen gün daha da hissedilmektedir.”

MEVLİD KANDİLİNİ KUTLAR, SAĞLIK VE ESENLİKLER DİLERİM

“Bu bağlamda; çevremizde ve İslam dünyasında ihtiyaç duyulan huzur, barış, dostluk, kardeşlik ortamının tesisi için şekilcilik ve gösterişten çok, muhteva ve samimiyet yani Peygamberimizin güzel ahlaktaki örnekliği öne çıkmalıdır. Bu vesileyle, tüm vatandaşlarımızın ve İslam dünyasının Mübarek Mevlid Kandilini en içten duygularımla kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.