AVCI: ÖĞRETMENLERİN SORUNLARI ÇÖZÜLMEDEN EĞİTİMİN SORUNLARI ÇÖZÜLEMEZ

Bu haber 24 Kasım 2022 saat 9:52 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü ve Atatürk’e Başöğretmenlik unvanı verilişinin yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Türkiye’nin aydınlık geleceğinin mimarı, Cumhuriyet için fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için çalışan değerli öğretmenlerimizin yıllardır karşı karşıya kaldıkları sorunlar ortadadır. Nesiller yetiştiren öğretmenlerimiz, 24  Kasım’da sadece hatırlanmak değil, sorunlarına çözüm bulunmasını istemektedirler.” dedi.

ÖĞRETMENLER, YENİDEN TOPLUMSAL GELİŞMENİN ÖNCÜSÜ OLMALIDIR

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 24 Kasım Öğretmenler günü ve Atatürk’e Başöğretmenlik unvanı verilişinin yıldönümü dolayısıyla  yayımladığı mesajında , “İktidarın yaz boz tahtasına döndürdüğü bir eğitim sistemi ile nasıl bu ülke bir yere varamazsa, bilim üretemez ve dar gelir tuzağından kurtulamazsa, aynı şekilde öğretmenlerin sorununu çözmeden iyi bir eğitim sistemi de sağlanamaz.” ifadelerinde bulundu. Avcı, “21. yüzyıl Türkiye’sinde, son 20 yılda kaç  Milli Eğitim Bakanı değişmiş ve her Bakan bir önceki sistem bozuk diyerek kendi eğitim sistemini uygulamaya koymuş sayısını unuttuk. Demokratik bir toplumun ve bilgi ekonomisinin de temeli böylelikle atılacaktır. Bu nedenle öğretmenlik mesleğinin yeniden toplumun en saygın mesleklerinden biri haline getirilmesi konusunda tüm gayretler sarf edilmelidir.” ifadelerinde bulundu.

ÖĞRETMENLERİMİZ HAKKETTİKLERİ SAYGI VE ÖNEME YENİDEN KAVUŞACAK

Avcı, “Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da sürekli olarak ifade ettiği üzere, Halkın iktidarında öğretmenler hak ettikleri saygıya ve değere yeniden kavuşacak. Amacı dışında kullanılan, torpil sistemine dönüşen mülakat sistemi Halkın iktidarında derhal kaldırılacak. Eğitim fakültelerinin kontenjanlarında düzenleme yapılarak, ihtiyacımız kadar öğretmen yetiştirilecek. Öğretmen yetiştirme politikası yeniden planlanacak. Kapatılan köy okullarını yeniden açarak atama bekleyen öğretmenlerimizin mağduriyetine son verilecek. Engelli öğretmenlerimiz atama beklemeyecek, engelli öğretmenlerimizin tamamı atanacak. Yönetici kadrolarında daha çok kadın öğretmen olacak. Hak ettikleri oranda temsil edilmeleri için kadın öğretmenlere pozitif ayrımcılık yapılacak. Öğretmenlerimizin 657 sayılı kanuna göre iş güvenceleri sağlanacak. Öğretmenlerimizin insanca yaşamaları ve mesleki gelişimlerini devam ettirmeleri için maaşlarında iyileştirme yapılacak. Her yıl verilen Eğitim Öğrenim ödeneği bir maaş tutarında olacak. Öğretmenler Günü’nde bir maaş ikramiye verilecek. Tüm bu adımlar ve daha fazlası öğretmenlerimiz için yapılması gerekenlerdir. Eğitim sistemindeki bunca soruna ve yaşadıkları zorluklara karşın evlatlarımızı yetiştirmek için Anadolu’nun dört bir yanında heyecanla görev yapan bütün öğretmenlerimize minnettarız. Başta, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi, şehit öğretmenlerimizi, saygı, sevgi ve minnetle anıyor; Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, büyük bir gayret ve özveriyle, zorluklara göğüs gererek, yılmadan, usanmadan, kararlılıkla ülkemizi, muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak için gecesini gündüzüne katan değerli öğretmenlerimizin bu en güzel gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.