BUĞDAY 7 BİN LİRAYI AŞTI!

GÜNDEM, Uncategorized

AVCI: İKTİDARIN EMEKLİYİ ENFLASYONA KARŞI EZDİRMEYECEĞİZ SÖYLEMLERİNİN GERÇEK DIŞI OLDUĞUNU GÖRMÜŞ OLDUK

Bu haber 21 Nisan 2022 saat 10:39 'de eklendi.

Emekliler için Ramazan Bayramı’nda ödenmesi planlanan ikramiyenin miktarı belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emekliye bayramda ödenecek ikramiyenin bin 100 TL olarak belirlendiğini açıkladı. Karara tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, “Mevcut iktidarın emekliyi enflasyona karşı ezdirmeyeceğiz söylemlerinin gerçek dışı olduğunu hep birlikte görmüş olduk.” dedi. İktidarın Cumhuriyet Halk Partisi’nin önerisi olmasından dolayı bayram ikramiyesinde artış yapmadığını söyleyen Avcı, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında emeklileri için yapılacak çalışmaları anlattı.

CHP İSTEDİ DİYE ZAM YAPMADILAR

Emekli bayram ikramiyesinde artış yapılmaması kararını değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, “Ramazan bayramına çok az bir süre kaldı. Kamuoyu gündeminde sürekli emekli bayram ikramiyelerinin ne olacağıyla ilgili söylemler vardı. Maalesef geçtiğimiz günlerde sayın Bakanın açıklaması ikramiyenin yine bin 100 lira olarak devam edeceğiyle ilgili oldu. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak geçtiğimiz dönemlerde asgari ücret 2 bin 800 lirayken bayram ikramiyesi de 2 bin 800 lira olsun diye Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemleri vardı. O dönemin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bu parayı nerde verecekseniz, eğer bu parayı verirseniz bende Cumhuriyet Halk Partisine oy vereceğim diye söylemleri vardı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin baskıları sonucu bizim ve emeklilerin istediği gibi olmasa da bin lira verdiler. Daha sonra yine Genel Başkanımız TBMM Grup toplantısında ve başka platformlarda bunun artırılması yönünde düşüncelerini dile getirdi. Ve daha sonra bin 100 lira olarak gerçekleştirildi. Bu bayramda da yine en az asgari ücret tutarında olmasıyla ilgili Genel Başkanımız konunun üzerine gitti. Ama maalesef sayın Bakan bu konuda çalışma olmadığını söyledi. Bu kararı da Cumhuriyet Halk Partisi ikramiyenin artmasını istediği için verdiler.” dedi.

EMEKLİLERİN ÇAĞRISINA KULAK VERİLMESİ GEREKTİĞİNE İNANIYORUZ

Emeklinin enflasyonun altında ezilemsine göz yumulduğunu belirten Bilal Haşim Avcı, “Geldiğimiz noktada Cumhurbaşkanı farklı söylüyor, Bakan farklı söylemlere giriyor. Hem emekliler için hem intibak yasasıyla ilgili, 3600 ek göstergeyle ilgili daha önceki söylemlerde grup başkanvekilleri bununla ilgili çalışmamız var demişti. Bakan öyle bir çalışma olmadığını söyledi. Aslında kimin ne yaptığı hiç belli değil. Mevcut iktidarın emekliyi enflasyona karşı ezdirmeyeceğiz söylemlerinin gerçek dışı olduğunu hep birlikte görmüş olduk. Son iki senedir yıllık olarak baktığınızda bir yılda en az yüzde 150 oranında zamlar yapıldı. Emekliye verilende yüzde 25. Bu durumda emekliler geçinme sorunuyla karşı karşıya. İnsanlar artık evine ekmek götüremez durumda. Mutfakta yangın var. Mutlak suretle emeklilerin bu çağrısına kulak verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Aksi taktirde emeklileri enflasyonun altında ezdirmeye devam ettireceklerdir.” dedi.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ İKTİDARINDA EMEKLİLERİ EZDİRMEYECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında emekliler ile ilgili yapılacak çalışmalardan bahsede Avcı, “Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında emeklileri ezdirmeyeceğiz. En düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine çıkaracağız. Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetini gidereceğiz. Emekli aylıklarının artışında sadece enflasyonu değil, büyümeden kaynaklı refah payını da hesaba katacağız. Emeklilikte İntibak Yasasını çıkaracağız. Katsayı ve gösterge sistemini yeniden düzenleyeceğiz. Emekliye Ramazan ve Kurban Bayramında verilen ikramiye en az asgari ücret seviyesine getireceğiz. Emeklilerin sağlık hizmetlerinde ödediği katılım payını almayacağız. Emeklilerin sendikal hakları önündeki engelleri kaldıracağız.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.