AVCI, “İKTİDARA HAZIRIZ” TEMASIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN BÜYÜK ÖRGÜT BULUŞMASINI DEĞERLENDİRDİ

Bu haber 30 Mart 2022 saat 9:53 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, CHP Antalya İl Örgütü’nün ev sahipliğinde Antalya Belek’te “İktidara Hazırız” teması ile gerçekleştirilen Büyük Örgüt Buluşmasına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde düzenlenen Büyük Örgüt Buluşmamızda, Antalya’da büyük Cumhuriyet Halk Partisi ailemizle birlikte, tüm il ve ilçe örgütlerimizle umut bekleyen ülkemize İktidara Hazırız mesajı verdik. İktidarın umutsuz bıraktığı yurttaşlarımıza ümitli bir gelecek için ülke sorunlarına yönelik çözüm önerilerimizi kapı kapı anlatmaya devam edeceğiz. Türkiye’mizin çözülmeyecek hiçbir sorunu yoktur. Neyi eleştirmişsek arkasından çözümü söylemişiz. Türkiye’nin var olan sorunlarına çözüm üreten tek partiyiz” dedi.

AVCI: ÖLÜMSÜZ ÖNDERİMİZİN “CUMHURİYET, BİLHASSA KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR” SÖZÜ ŞİARIMIZDIR

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Birinci Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir” sözünü anımsattığını belirterek, “Cumhuriyet hepimizindir. Her yurttaşımız bilmelidir ki Halkçı İktidarımızda, sosyal devlet güç olarak, itibar olarak tüm yurttaşlarımızın arkasında olacaktır. Bugün milletimiz, son 20 yılın en yüksek tüketici enflasyonuyla karşı karşıya. Çiftçilerimiz katlanarak artan gübre, mazot, ilaç, tohum maliyetinin altında eziliyor. Esnafımız  sattığı malın yenisini rafına koyamıyor. Faturalardan korkusuna dükkanının ışığını açamayan, kaloriferini yakamayan esnafımız ömrünü verdiği dükkanının batışını izliyor. Asgari ücret ortalama ücret haline geldi. Emekçilerimiz sadece iki ayda yeniden açlık sınırının altına düşen asgari ücretten elinde kalana bakıp kara kara düşünüyor. İş insanlarımız hukuk devletinin yok edildiği bir ortamda yarını göremiyor, enerji başta olmak üzere artan maliyetleri ürünlerine yansıtmamak için mücadele ediyor, ürettikleri mala fiyat koyamıyor. Toplumun her kesimi büyük bir sıkıntı içinde umutlarını yitiriyor. Oysa, Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlet, milletimiz büyük bir millettir.” ifadelerinde bulundu.

YENİ KADROLAR, YENİ KURALLAR VE YENİ KURUMLAR İLE HUKUK DEVLETİ VE DEMOKRASİ, ÜRETEN TÜRKİYE, KAPSAYICI, GÜÇLÜ SOSYAL DEVLET VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İÇİN HALKÇI ÇÖZÜMLER

“İktidara Hazırız” teması ile gerçekleştirilen Büyük Örgüt Buluşmasına katılan ve buluşmayı değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, “Biz Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılında, ülkemizi yeniden ayağa kaldırmak, milletimizi hak ettiği refaha kavuşturmak için ülkemizi daha önce yaşadığı krizlerden çıkaran liyakatli kadrolarımızla göreve hazırız. Bunu, “Üç Yeni K” ve dört ayaktan oluşan “Türkiye’nin Yeni ve Güçlü Sürdürülebilir Kalkınma Stratejisi” sayesinde yapacağız. Yeni Kadrolar, Yeni Kurallar, Yeni Kurumlar. Bu “Üç Yeni” ile; “Hukuk Devleti ve Demokrasi”, “Üreten Türkiye”, “Kapsayıcı, Güçlü Sosyal Devlet” ve “Sürdürülebilirlik” sütunları üzerinde yükselen büyüme stratejimizle, ülkemizi pahalılık işsizlik ve borç girdabından çıkaracağız.” dedi.

GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLEMENTER SİSTEMİ KURACAK, SİYASİ AHLAK YASASINI ÇIKARACAĞIZ

Avcı, “Tek adam rejiminin hızla yıprattığı demokrasi ve hukuk devletini yeniden tahkim edeceğiz. Vatandaş huzur bulacak. Yatırımcı güven duyacak. Ekonomi canlanacak. Aş artacak, iş artacak. Düşünceyi ifade, örgütlenme ve basın özgürlüğü koşulsuz güvence altında olacak. Kuvvetler ayrılığını, yönetimde denge ve fren mekanizmalarını güçlendireceğiz. Yepyeni Güçlendirilmiş bir Demokratik Parlamenter Sistemi kuracağız. Cumhurbaşkanı tarafsız olacak. Milletin vekilini milletin seçmesini sağlayacak yeni bir Seçim Yasası, siyaseti kirden arındıracak Siyasi Ahlak Yasası çıkaracağız. Ekonomideki aktörleri ve sosyal tarafları bir araya getiren Ekonomik Sosyal Konsey yeniden hayata geçecek. Adil bir vergi sistemi için Ulusal Vergi Konseyi, harcamalarda şeffaflık ve hesap verebilirlik için TBMM’de Bütçe Kesin Hesap Komisyonu kurulacak. TBMM adına denetim yapan Sayıştay’ın denetim alanı genişletilecek ve çağdaş standartlarda denetim yapması sağlanacak. Üreterek Zenginleşen bir Türkiye için ekonomiyi sıcak parayla şişiren mevcut büyüme stratejisi yerine, verimliliği artırarak, üreterek zenginleşmeyi sağlayan bir stratejiyi benimseyeceğiz. Katma değeri yüksek, döviz kazandırıcı faaliyetleri destekleyeceğiz. Eğitimi işgücü planlamasıyla birlikte ele alacağız. Sağlık ve gıda gibi temel alanlarda, kamucu yaklaşımlarla, ülkemizin kendi kendine yeterliliğini sağlayacağız. Tüm Organize Sanayi Bölgelerinde Teknoloji Liseleri kurulacak. Büyük Organize Sanayi Bölgelerinde ise Teknik Üniversiteler çoğaltılacak. Gençler iş sahibi olacak. Aile Destekleri Sigortası Kurumu kurulacak. Aile Destekleri Sigortası sayesinde kimse sahipsiz kalmayacak. Ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek.” ifadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.