BUĞDAY 7 BİN LİRAYI AŞTI!

GÜNDEM, Uncategorized

AVCI: HEMŞİRELERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN

Bu haber 12 Mayıs 2022 saat 8:00 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Avcı, “Yıllardır sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirdik, yaşanılan pandemi sürecinde bile iktidar sağlık çalışanlarının taleplerine kör ve sağır kaldı. Halkın sağlığı ile ilgili gece gündüz tüm fedakarlıkları yaparak çalışan sağlık çalışanlarının sağlıklı ve hak ettikleri koşullarda çalışmasını sağlayacak tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Halk için sağlık bir haktır ve bu hakkın sağlanmasında birinci role sahip sağlıkçıların koşulları ise bu hakkın kalitesini arttıracaktır.” ifadelerini kullandı.

ONURLU BİR MESLEĞİN TEMSİLCİLERİ, ÖVGÜDEN ÇOK FAZLASINI HAK EDİYORLAR

12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Sadece hemşireler değil; hekimler, diş hekimleri, eczacılar, ebeler, sağlık memurları, sağlık teknisyenleri, paramedikler, teknikerler, sağlık alanında çalışan mühendis, memur ve diğer tüm yardımcı sağlık personelinin yaşadığı olumsuzlukların sürekli dile getirdfk. Bugün uygulanan sağlık programının cezasını en başta sağlık çalışanları çekmektedir. Can güvencesinin ve gelecek güvencesinin olmadığı bir ortamda sağlık çalışanlarından nasıl bir hizmet beklenebilir? Başta hemşireler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın karşılaştığı saldırıları ve yaşadıkları şiddeti kınıyoruz.” ifadelerine yer verirken performansa bağlı ek ödeme sistemi ile nasıl bir gelecek hayal edilebilir? Kadro açılmadığı için açıkta kalan binlerce hemşire, binlerce sağlık teknisyeni eve nasıl ekmek götürebilir? Sendikal hakkı elinden alınan taşeron sağlık işçisi hakkını nasıl arayabilir? İşte tüm bu sorunlar, CHP iktidarında yanıtlarını bulacak. Çünkü CHP emekten yana, halktan yanadır.”dedi. Avcı, “Sağlık emekçilerimizin  temel ücret, çalışma koşulları ve özlük haklarının iyileştirilmesi için de mücadelemizi sürdüreceğimizin sözünü veriyoruz. Bir kez daha, hayatlarımızı emanet ettiğimiz tüm sağlık çalışanlarını, hemşirelerimizi saygı ve sevgiyle selamlayarak 12 Mayıs Hemşirelik Günü’nü kutluyor, iyi ki varsınız diyorum. ”ifadelerinde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.