Avcı: Esnafın çığlığını duyun!

Bu haber 16 Kasım 2020 saat 9:39 'de eklendi.

“Sürekli olarak esnafları ziyaret ederek içinde bulunduğumuz durumu analiz ediyıruz ve durum hiçte iç açıcı değil” diyen CHP Polatlı İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı, hükümete seslenerek “esnafların çığlığını” duyun dedi. Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Pandemi sürecinin ağır koşullarının üzerine kış mevsimi şartlarının da ekleneceği esnafın, özellikle de pandemi süreci ve ülkenin ekonomik durumundan en olumsuz etkilenen kahvehane esnafı ve okul servisi esnafının beklentilerinin iktidar tarafından karşılanması gerektiğini vurguladı. Avcı, ‘’ Biz Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü olarak, bütün esnafın, alın teri ile gelirini elde edip çoluğuna çocuğuna nafaka götürenlerin sözcüsüyüz, temsilcisiyiz ve olmaya da devam edeceğiz.’’ Eve ekmek götürmek ‘’ deyiminin anlamını bilenlerdeniz. Bu anlamda siftah yapmadan kepenk kapatan esnafımızın, pandemi sürecinin ağır yükü altında alınterinin karşılığını daha da borçlanarak almak zorunda kalan esnafımızın, ‘’ devren satılık’’ , ‘’ devren kiralık ‘’ ilanlarını ekmek kapılarının camına yazmak zorunda kalan esnafımızın sesi olmaya devam edeceğiz. İktidar bu çığlığı duyana kadar… ‘’ ifadelerinde bulundu.

İKTİDARA ÇÖZÜM ÖNERİSİ SUNUYORUZ, BU ÇAĞRIYA KULAK VERİN

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, açıklamasına, ‘’ Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun esnaflarımıza yönelik çözüm önerileri aynı zamanda mevcut iktidara da yöneliktir. Bizler bu maddeleri mevcut iktidara da çözüm önerisi olarak sunuyoruz. Esnafımızın durumunu anlıyor ve esnafımızla birlikte diyoruz ki; Acilen Esnaf Bakanlığı kurulmalı ve sicil affı çıkarılmalı diyoruz.Krediler, faizsiz taksitlendirilmeli ve kiralarda stopaj kaldırılmalı diyoruz. Sosyal güvenlik primleri, işyerlerinin kapalı olduğu dönemde Hazine tarafından karşılanmalı ve haksız-insafsız ceza yazılmamalı diyoruz.Devlet esnafa olan borçlarını ödemeli ve küçük esnafımızın yanında çalışanların, kısa çalışma ödeneği sorunları giderilmeli diyoruz. Ertelenen vergi ve sigorta primleri için yeniden yapılandırma olanağı getirilmeli ve İcra işlemleri durdurulmalı diyoruz. Okul kantinlerinden bir yıl kira alınmamalı ve Servis işletmecilerinin teminat mektupları iptal edilmeli diyoruz. Altı milyon sokak esnafımız kayıt içine alınmalı ve zarara uğrayan esnafa kira desteği sağlanmalı diyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak esnafımıza dair çözüm önerilerimizi esnaf ziyaretlerimizde kendileri ile paylaşıyoruz. Esnafımız, çözüm önerisi olarak sunduğumuz maddeleri ‘’ Can suyu ‘’ olarak tarif ederek benimsiyor. Çözüm; Esnaftan, İşçiden, Çiftçiden, Memurdan, Emekliden, İşsizden, Kısaca Halktan Yana Bir Yönetim Anlayışıdır” dedi.

ESNAFA CAN SUYU LAZIM, SİYASİ BAHANELER DEĞİL

Avcı, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak esnaf ve vatandaşımızın yaşadığı sorunların farkındayız. Kahveci esnafı, kiralarını, biriken faturalarını, SGK primlerini ve personel giderlerini ödeyemez, evine ekmek götüremez hale geldi. Kahvenin 40 yıl hatırı var da, esnafımızın hiç mi hatırı yok? Esnafımıza acil destek verilmelidir. Kış koşullarında doğalgaz faturaları da eklenince ilerleyen süreçte kahveci esnafı bir bir kahvehanelerini, ekmek kapılarını kapatmak zorunda kalacak… Kahvehane esnafı, okul servis işletmecileri, pandemi sürecinden etkilenen esnaflarımız, aylardır sesini duyurmaya çalışıyor. İktidar bu sesi duymalıdır. Kamu Bankalarından altı ay ötelemeli krediler verilerek esnafı borçlandırmak çözüm sayılmamalıdır. Esnaf o kredilerin taksitlerini bile ödeyemeyecek haldedir. 17 Maddelik çözüm önerilerimiz, esnafımız için can suyu olarak mutlaka uygulanmalıdır” diye konuştu.Haber/ BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.