AVCI: CUMHURİYET YAŞATMAMIZ GEREKEN EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZDIR

Bu haber 29 Ekim 2022 saat 11:48 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin ilanının 99. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Avcı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Türk ulusunun kuruluş ve kurtuluş mücadelesi ile kadın, erkek, genç, yaşlı herkes elindeki ile bağımsızlığı ve egemenliğini kazanmak için savaşmış ve ardından tüm dünyada emsali görülmemiş bir kahramanlık destanı yazmıştır. Cumhuriyet, korumamız ve ödün vermeden yaşatmamız gereken en değerli varlığımızdır. Bizlere, parlak bir gelecek, onurlu bir yaşam, tam bağımsız, çağdaş ve ulusal bir devlet armağan edenlere sonsuz minnet borçluyuz.” ifadelerinde bulundu.

ATATÜRK VE MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANLARIMIZIN AZİZ RUHLARI ŞAD OLSUN

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’i, “Cumhuriyet, imkân demektir. Cumhuriyet, yalnızca adıyla bile birey özgürlüğünü aşılayan sihirli bir aşıdır.” sözleriyle tanımladığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, “Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin fertleri olarak Cumhuriyet’i ve kazanımlarını korumak en asli görevimizdir. Tarihimizin en büyük ve kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ve atılımlarla bilime, akılcılığa ve özgür düşünceye dayalı çağdaş Türkiye’nin mayasını oluşturmuştur. Cumhuriyetimizin 99.’ncu yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşamakta olduğumuz bu günde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, ülkemizin gelişmesinde ve milletimizin çağdaşlaşmasında emeği geçen insanlarımıza şükranlarımı sunuyor, aziz vatan toprağı uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

  1. ONUR YILIMIZ KUTLU OLSUN

“ Kurtuluş Savaşı, var olmakla yok olmak arasındaki ince çizgide verilmiş ve yokluklar içinde kazanılmış bir var olma savaşıdır. Cumhuriyet ise yeni bir mücadelenin başlangıcıdır.” diyen Avcı, “Bu yeni mücadelede düşman yoksulluktur, cehalettir, geri kalmışlıktır. Cumhuriyet, bu anlamda yurdun her yerine yayılacak olan bir seferberliğin ilk adımıdır. Cumhuriyet, bizlere korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması için bırakılmış bir emanettir. 99.’ncu onur yılımız kutlu olsun. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadele kahramanlarımızın aziz ruhları şad olsun.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.