AVCI: BU KURULTAY UMUTSUZLUĞU KALDIRACAK

Bu haber 28 Temmuz 2020 saat 9:14 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı,, Ankara Bilkent Odeon Gösteri ve Kültür Merkezi’nde “İktidar Kurultayı” başlığı altında gerçekleştirilen, Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayını değerlendirerek şu ifadeleri aktardı. Avcı, “Öncelikle geçerli oyların tamamını alarak güven tazeleyen, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve Parti Meclisi seçiminde en yüksek ikinci oyu alarak Parti Meclisi’ne yeniden giren Genel Başkan Yardımcımız, kıymetli milletvekilimiz Sayın Bülent Kuşoğlu başta olmak üzere, bölge milletvekillerimiz Sayın Gamze Taşçıer, Tekin Bingöl, önceki dönem milletvekilimiz Sayın Aylin Nazlıaka ve tüm Parti Meclisi üyelerimize hayırlı olsun” dedi.

AZMİN ANLAM BULDUĞU BİR KURULTAY OLDU

Avcı, ‘’ Tüm İl ve İlçe örgütlerimizle, merkezine insanı alan Sosyal Demokrat Yönetim anlayışı ve kadrolarımızla ‘’ İktidar ‘’ azmimizin anlam bulduğu bir Kurultay gerçekleşmiştir. Cumhuriyetimizin 100.’üncü yılında Cumhuriyet Halk Partimizi iktidara taşıyacak bir inanç ‘’ İktidar Kurultayı ‘’ ile anlamlanmıştır. Hak ile hukuk ile adalet ile, bir uygarlığın inşasına çağrı kurultayı olma vasfı ile birlikte, bu kurultay işsizliği, yoksulluğu, liyakatsizliği, umutsuzluğu nasıl ortadan kaldıracağımızı açıklayan bir kurultay olması bakımından önemlidir” dedi.

TÜRKİYE’Yİ BU BUHRANDAN ÇEKİP ÇIKARACAĞIZ

Avcı, ‘’ Kurultayımızda, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun tüm Türkiye’ye duyurduğu ‘’ İktidar Manifestosu ‘’ Türkiye’mizi Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına taşıyacak bir vizyondur. Türkiye Cumhuriyet tarihinin en ağır buhranını yaşıyoruz. Bu buhran yönetim buhranıdır, bu buhran demokrasi buhranıdır. Bu buhran ekonomi buhranıdır. Hiçbir vatanseverin, hiçbir CHP’linin umutsuzluğa kapılma hakkı yoktur. Azimle Türkiye’yi bu buhrandan çekip çıkaracağız. İktidar Manifestomuz, Türkiye’yi içinde bulunduğu buhrandan çıkarma reçetesidir ’’ dedi.

MEDYA ÖZGÜRLÜĞÜ GÜVENCE ALTINA ALINACAK

 Avcı, ‘’ İktidar Manifestosunu açıklamak gerekirse İlk önceliğimiz; düşünceyi ifade, örgütlenme, basın özgürlüğü koşulsuz güven altına alınacaktır. Medya özgürlüğü evrensel ölçülerde güvence altına alınacaktır. İkinci ilkemiz, Türkiye’nin toplumsal barışı ve huzuru sağlanacaktır. Tüm terör örgütleriyle mücadele ödün verilmeksizin sürdürülecektir. Üçüncü ilkemiz; Liyakat sistemi hakim kılınacaktır. Güreşçiden banka yönetim kurulu üyesi olmayacaktır. Dördüncü ilkemiz; Seçim yasası değişecek, milletin vekilini millet seçecek, seçim barajı kaldırılacaktır. Milletin iradesinin meclise tam olarak yansıması sağlanacaktır. Kadınların parlamentoda temsili yasal güvence altına alınacaktır’’ dedi.

SİYASİ AHLAK YASASI ÇIKARILACAK

 Avcı, ‘’Beşinci ilkemiz; Siyasi ahlak yasası çıkarılacaktır. Altıncı ilkemiz: Kamu ihale kanunu yeniden düzenlenecektir. Devlette itibar israfı önlediğiniz sürece olur. Yedinci ilkemiz; Sayıştay gerçek işlevine kavuşturulacaktır. TBMM’de Kesin Hesap Komisyonu kuracağız. Kesin Hesap Komisyonu’nun başkanı iktidar partisinden değil, muhalefet partisinden olacaktır. Sekizinci İlkemiz; Güçlü bir stratejik planlama teşkilatı kurulacaktır. Tarım stratejik sektör olarak görülecektir. Dokuzuncu İlkemiz; Eğitim sistemi yeniden yapılandırılacak, tüm paydaşlarıyla birlikte yeniden planlanacaktır” dedi.

YENİ BİR MERKEZYEREL DENGESİ KURULACAK

Avcı, ‘’Onuncu İlkemiz; Gelecek nesiller için ekosistem hakkı korunacaktır. Gelecek kuşaklara bu hakkı devretmek görevimizdir. On birinci İlkemiz; Aile Destekleri Sigortası uygulamaya konacaktır. Bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecektir. Vatandaş devlet yardımlarını lütuf olarak değil hakkı olarak görecektir. On ikinci İlkemiz; Yeni bir merkez-yerel dengesi kurulacaktır. On üçüncü İlkemiz; Orta Doğu barış ve işbirliği teşkilatı kurulacaktır. Uluslararası hukuka önem veren bir dış politika izlenecektir. Bu anlamda kurultayımızın Cumhuriyet Halk Partimize ve tüm Türkiye’mize hayırlı olmasını diliyorum ‘’dedi. Haber/DENİZ UYAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.