AVCI: BASIN MİLLETİN MÜŞTEREK SESİDİR

Bu haber 24 Temmuz 2020 saat 8:01 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı 24 Temmuz Basın Bayramı olması nedeniyle bir mesaj yayınlayarak şu açıklamalarda bulundu. Avcı, “Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. Toplumsal değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini koruyup gözetmeyi görev sayarak halkımızın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını sağlayan basın kuruluşları, aynı zamanda demokrasimizin güçlenmesine de katkı sağlamaktadırlar. Objektif haber yaptıklarında eleştiriliyorlar, darp ediliyorlar, işlerine son veriliyor ya da hapse atılıyorlar. Ülkenin en büyük 40 medya kuruluşu, medya haricinde sanayi ve ticaret alanlarında faaliyet gösteren şirketler tarafından kontrol ediliyor. Bu şirketler iktidarın yakını ve yandaşı, buradan yola çıkarak bağımsız ve özgür medyadan bahsetmek mümkün değildir” dedi.

GÖREVLERİNİ ÖZVERİYLE YERİNE GETİRİYORLAR

Avcı, “İçinde bulunduğumuz iletişim çağında her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme hakkı modern dünyada tartışılmaz bir gerçektir. Teknolojinin hızla geliştiği çağımızda yeni iletişim imkânları artarken buna paralel olarak özellikle internet kullanımıyla zenginleşen iletişim dünyasında toplum ve devlet arasında köprü olma görevi üstlenen basın mensuplarımız, görevlerini özveriyle yerine getirmektedirler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Basın, Milletin Müşterek Sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır” dedi

SORUN YAŞAMADIKLARI GÜNLERDE BULUŞMAK DİLEĞİYLE

Avcı, “Bu vesileyle, bıkmadan, usanmadan, zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren, İlçemizde faaliyet gösteren yerel gazete ve radyo temsilcileri başta olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyorum. Doğruları korkmadan tarafsızca yurttaşlarımıza ulaştırmak ta sorun yaşamayacakları günlerde buluşmak dileğiyle sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.