AVCI, ATATÜRK’Ü ANMAYA VE ANLAMAYA VURGU YAPTI

Bu haber 10 Kasım 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yıldönümü sebebiyle bir açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı, “Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, dünya tarihinde ölümünün üzerinden onlarca yıl geçmesine rağmen, hayatın bir dakikalığına durduğu tek kişinin Mustafa Kemal Atatürk olduğunun altını çizerek; ‘’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk , 57 yıllık ömründe Dünya ve Türk tarihini değiştirecek gelişmelere imza attı. Hayatında umutsuzluğa yer olmayan Mustafa Kemal Atatürk, bugün miras bıraktığı ilkeleriyle bizlere bu sıkıntılı günlerde halen ışık olmaktadır.’’ dedi. Avcı mesajında, ‘’ Mustafa Kemal Atatürk, 38 yaşında düşman işgaline karşı Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için Samsun’a çıkmıştır. 40 yaşında Sakarya’da Kurtuluş Savaşı’nın kaderinin değiştirmiş, Mareşal olmuştur. 41 yaşında İzmir’e girmiş ve Anadolu’yu düşman işgalinden kurtarmıştır. 42 yaşında ise Türkiye Cumhuriyeti’nin kurmuştur. Hayatı boyunca umutsuzluğa, yılgınlığa düşmeyen Atatürk, imkansızlıklara asla boyun eğmemiştir. Silah arkadaşlarıyla birlikte, İstiklal Harbini kazanarak Asil Türk Milleti’nin yeniden, daha güçlü ve saygın bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamıştır.’’ ifadelerine yer verdi.

ÖZLEM, SAYFGI VE MİNNETLE ANIYORUZ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; ileri görüşlülüğü, irade ve cesareti, azim ve kararlılığı ile dünya tarihin en seçkin şahsiyetleri arasında yer almış askeri ve siyasi bir deha olduğunu ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, “Türk Milleti için yaptığı sayısız hizmetin yanı sıra dünya barışı idealini her daim ön planda tutmuş, bu yönüyle tüm milletlerin saygısını kazanmıştır. Atatürk böylece sadece Türk milletinin değil, tüm dünyadaki mazlumların sesi olmuş, geleceği aydınlatan fikirleri ve dünya görüşü ile yaşadığı yüzyılın yetiştirdiği büyük bir lider olarak tarihe geçmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin İlçe Başkanı olmak onuruyla, Cumhuriyet’e sahip çıkmayı kendimize görev biliyor, her alanda daha güçlü, itibarlı ve müreffeh bir ülke olma yolunda canla başla çalışıyoruz. Bu vesileyle, milletimizin azim ve kararını zafere taşıyan Ebedi Başkomutanımız, yol göstericimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuz özlem, minnet ve saygıyla anıyorum’ dedi.

AVCI, ATATÜRK’Ü ANLAMAK VE ANMAYA VURGU YAPTI

Atatük’ü anmak ve anlamak konusunun önemine de vurgu yapan Avcı, ‘’ Bugün Ulus olarak yapmamız gereken, yüce Önder’in yaşamını, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara öğretmektir. Atatürk’ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu budur. Atatürk’ü anlayan, düşüncelerindeki derinliği kavrayan, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde yaşamını biçimlendiren kuşakların, Türkiye Cumhuriyeti’nin her dönemde ayakta kalmasının, bağımsız, çağdaş, ulusal bir devlet olarak varlığını sürdürmesinin en büyük güvencesi olacaklardır. Ulusumuz, ilke ve devrimlerine, düşünce sistemine ve Cumhuriyetimize her koşulda sahip çıkacak, ülkülerini gerçekleştirmek, gösterdiği hedeflere ulaşmak için elbirliğiyle çalışacaktır. Bıraktığı eserin büyüklüğünün ve sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Ulusu, bağımsızlık savaşımızın önderi, laik ve demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk’ü sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir. Cumhuriyet Halk Partisinin ve Çağdaş Türkiye’nin kurucusu, büyük devrimci ve devlet adamı Ata’mızın aramızdan ayrılışının 82.’nci yılında, bir kez daha saygı ve gönül borcuyla anıyoruz.’’ dedi. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.